Natalia Maliszewska otrzyma od prezydenta Białegostoku 30 tys. złotych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-03-10 10:15

To trudny moment kiedy zawodzisz samego siebie. A zdobycie medalu na Mistrzostwach Świata muszę odłożyć na przyszły rok - napisała na swoim fanpage'u Natalia Maliszewska.pl

Białostoczanka Natalia Maliszewska to Mistrzyni Europy w short tracku na dystansie 500 metrów oraz zdobywczyni Pucharu Świata. Maliszewska to pierwsza Polka, która zdobyła Puchar Świata w short tracku na tym dystansie. 23-letnia zawodniczka Juvenii Białystok była faworytką rozgrywanych w bułgarskiej Sofii Mistrzostw Świata. Niestety odpadła w ćwierćfinale.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- Jest mi przykro, bo mi nie wyszło - napisała na swoim fanpage'u Maliszewska. - To trudny moment kiedy zawodzisz samego siebie. A zdobycie medalu na Mistrzostwach Świata muszę odłożyć na przyszły rok.

Nie zmienia to jednak faktu, że był to genialny sezon w wykonaniu Maliszewskiej. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski uhonoruje Natalię i jej trenerkę Urszulę Kamińską nagrodami za wybitne osiągnięcia sportowe w wysokości odpowiednio 30 i 20 tys. zł.

Natalia Maliszewska łyżwiarstwo rozpoczęła uprawiać w 2007 roku. Jest wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy. Jej starsza siostra, dwukrotna olimpijka Patrycja również uprawia short track. Natalia ma apetyt na krążek Igrzysk Olimpijskich. A te odbędą się w 2022 roku w Pekinie.

Czytaj także: Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy. "Czuli się osaczeni" [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Zobacz wideo: Ile zebrała WOŚP w 2019?