Nie żyje kolejny imigrant. Dramat w lesie niedaleko Nowego Dworu

i

Autor: TEM/jch Nie żyje kolejny imigrant. Dramat w lesie niedaleko Nowego Dworu

Nie żyje kolejny imigrant. Dramat w lesie niedaleko Nowego Dworu

2021-09-24 10:36

Minionej nocy w odległości 500 m od linii granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów z Iraku. Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca) - poinformowała w piątek na Twitterze Straż Graniczna. Do tego dramatu doszło na terenie województwa podlaskiego w okolicy miejscowości Nowy Dwór, gdzie znajduje się placówka Straży Granicznej.

Jak informuje Straż Graniczna minionej nocy w odległości około pół kilometra od granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów, obywateli Iraku. - Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca) - przekazała Straż Graniczna. Wiadomość tę potwierdziła PAP rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. - Patrol mieszany - funkcjonariusz Straży Granicznej i żołnierz około pól kilometra od granicy polsko-białoruskiej znalazł grupę kilku osób. W stosunku do jednego z nich podjęto reanimację, która trwała 30 minut. Na miejsce wezwano karetkę. Niestety pomimo reanimacji mężczyzna zmarł - przekazała Michalska. - Na miejscu przebadano też resztę osób. Jedna z nich z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 trafiła do szpitala - dodała rzeczniczka.

Okoliczności tego zdarzenia ustala prokuratura. - Śledztwo wszczęła i czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Ewentualne dalsze rozstrzygnięcia będą uzależnione od ustaleń w sprawie – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń.

To kolejny taki przypadek przy granicy z Białorusią. W niedzielę po polskiej stronie znaleziono zwłoki trzech migrantów, a z tego, co wiadomo polskiej SG, po stronie białoruskiej znaleziono zwłoki jednej osoby - kobiety. Trzy przypadki zgonów osób, które nielegalnie przekroczyły granice, odnotowano koło Gib na Suwalszczyźnie oraz w powiatach: białostockim niedaleko Gródka (obszar działania placówki SG w Bobrownikach) i sokólskim (obszar działania placówki SG w Kuźnicy) - wynika z ustaleń PAP m.in. w policji i SG. Dochodzenie w sprawie śmierci prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Czytaj też: Straż Graniczna ujawniła zdjęcia na telefonach imigrantów

Wojskowy obóz w pobliżu granicy z Białorusią

W poniedziałek poinformowano o przeprowadzonej sekcji zwłok trzech mężczyzn. - Na tym etapie biegli jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci wskazali wychłodzenie. Zastrzegli jednak, że jednoznaczne określenie przyczyny śmierci będzie możliwe po przeprowadzeniu badań dodatkowych, w tym toksykologicznych - podała prokuratura.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?

Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. W czwartek służby odnotowały 271 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - przekazała w piątek Straż Graniczna. Zatrzymano trzech obywateli Iraku oraz pięć osób za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy. Czytaj też: Tatarowce. Patryk i jego synowie zginęli w wypadku. "Wszyscy po nich płaczą". Monika walczy o życie

Zobacz zdjęcia: Usnarz Górny. Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na pograniczu