Niebezpieczeństwo w woj. podlaskim. Zagrożenie zdrowia i życia. Oficjalne ostrzeżenie IMGW

i

Autor: Pixabay Niebezpieczeństwo w woj. podlaskim. Zagrożenie zdrowia i życia. Oficjalne ostrzeżenie IMGW

Niebezpieczeństwo w woj. podlaskim. Zagrożenie zdrowia i życia. Oficjalne ostrzeżenie IMGW

2020-10-05 9:16

Ostrzeżenie 1. stopnia IMGW wydaje, gdy istnieje zagrożenie zdrowia i życia. W poniedziałek w woj. podlaskim, podobnie jak w niedzielę, w dalszym ciągu może mocno wiać. Co gorsza, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Szczegóły w artykule.

W poniedziałek w woj. podlaskim mogą wystąpić burze z opadami deszczu lub gradu. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

- Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 10 mm, lokalnie około 15 mm oraz porywami wiatru do około 80 km/h. Lokalnie opady gradu - czytamy w komunikacie IMGW.

Czytaj też: W województwie podlaskim zawyją syreny. Znamy powód

Ostrzeżenie IMGW jest aktualne do wtorku do godz. 7:30.

Ostrzeżenie 1 stopnia IMGW wydaje, gdy przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Czytaj też: Jest coraz gorzej w Podlaskiem. Rekordowy przyrost zakażeń. Strefa czerwona

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy na stronie IMGW.

Otwarcie wyremontowanego Dworca Kolejowego w Białymstoku