Wybierz się na spacer z Marszałkiem

i

Autor: wikipedia.org/Cancre/CC Wybierz się na spacer z Marszałkiem

Niedzielny spacer w imieniny Józefa Piłsudskiego

2017-03-18 9:30

Spacery historyczne z Marszałkiem Piłsudskim - to nietypowa inicjatywa, która czeka Białostoczan w najbliższą niedzielę. Akcję organizuje Muzeum Wojska oraz Klub Przewodników Turystycznych w Białymstoku.

Spacer organizowany jest z okazji zbliżających się imienin Marszałka. Start w niedzielę (19.03) o godz. 11:00 i 12.00 spod przystanku przy ul. Lipowej 43. Tym razem świętując imieniny Józefa uczestnicy przejdą szlakiem rozrywek. Podczas przechadzki przewodnicy PTTK opowiedzą między innymi jak spędzano wolny czas w dawnym Białymstoku. Nie zabraknie też informacji o samej postaci Piłsudskiego. 

Organizatorzy chcą nawiązać do przedwojennej tradycji uroczystych obchodów imienin dawnego wodza i przypomnieć, jak wyglądało i czym żyło miasto w czasie II RP.

Po spacerze o godz. 13.00 w Muzeum Wojska w Białymstoku odbędą się rodzinne warsztaty "Z wizytą u Piłsudskich". Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądały codzienne zwyczaje mieszkańców dworku „Milusin”; kto ich odwiedzał, jakie przysmaki gościły na stole i w co się najchętniej bawiły córki Marszałka.

Wstęp wolny.

>>> W ten weekend startuje pierwszy etap akcji "Pola nadziei". Wolontariusze będą zbierać datki na rzecz białostockiego hospicjum