Noc konfesjonałów 2022. W Białymstoku tylko jedna parafia przyłączyła się do wydarzenia

i

Autor: Jacek Chlewicki Noc konfesjonałów 2022. W Białymstoku tylko jedna parafia przyłączyła się do wydarzenia

Noc konfesjonałów 2022. W Białymstoku tylko jedna parafia przyłączyła się do wydarzenia

2022-04-13 12:21

Noc konfesjonałów 2022. Akcja ma na celu umożliwienie spowiedź wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do wielkanocnej spowiedzi w ciągu dnia. W wydarzeniu bierze udział jedna parafia w Białymstoku. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w ramach "Nocy konfesjonałów".

Do 12. edycji Nocy konfesjonałów przyłączyła się tylko jedna parafia w Białymstoku: Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrobramskiej. Kościół znajduje się przy ul. Ks. St. Suchowolca 27. Spowiedź w tej świątyni będzie możliwa w Czwartek w godzinach od 20 do północy. Noc konfesjonałów 2022 adresowana jest do tych wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Czytaj też: Życzenia wielkanocne. Mądre, poważne, religijne, tradycyjne. Alleluja!

Szorce (woj. podlaskie). Pan Bogdan stracił w pożarze matkę i dom. Na święta przygarnęli go sąsiedzi

Pierwsza edycja Nocy konfesjonałów zorganizowana została w 2010 r. Wówczas w inicjatywie wzięły udział jedynie dwie świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła. Najwięcej kościołów – 139, wzięło udział w akcji w 2018 roku. Na oficjalnej stronie Nocy konfesjonałów możemy przeczytać, że aby spowiedź była owocna, należy najpierw przeprowadzić szczery rachunek sumienia. Trzeba czuć żal za grzechy i wyrazić mocne postanowienie poprawy. Z tych GRZECHÓW trzeba się spowiadać. Aborcja, konkubinat, in vitro - czy te grzechy zostaną rozgrzeszone na spowiedzi wielkanocnej?

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z: