Suwałki. Włamanie do plebanii. Obok trwała msza święta

i

Autor: KMP Suwałki Suwałki. Włamanie do plebanii. Obok trwała msza święta

Suwałki. Włamanie do plebanii. Obok trwała msza święta

2022-01-24 12:31

Policjanci z Suwałk zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do plebanii. Włamywacze wykorzystali moment, kiedy w pobliskim kościele trwała msza święta. Ich łupem padły m.in. pieniądze, naczynia liturgiczne i portfel z dokumentami. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej z plebanii w powiecie suwalskim. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia. Złodzieje byli bardzo zuchwali, okradali plebanie, gdy w pobliskim kościele trwała msza święta. - Włamywacze wykorzystali nieobecność księdza i przez okno weszli do budynku plebanii skąd zabrali pieniądze z ofiar, naczynia liturgiczne oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 23 tysięcy złotych - informuje oficer prasowy suwalskiej policji. Na szczęście funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanych. To 26, 31 i 33-latek.

Cała trójka usłyszała  już zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, drugi dodatkowo posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Czytaj też: Norbert zostawił żonę i osierocił trzy córki. Potworna śmierć [ZDJĘCIA]

Tragiczny pożar plebanii w Nowym Stawie