Nowy dworzec kolejowy w Wasilkowie. Zobacz wizualizacje

i

Autor: PKP S.A. W Wasilkowie (woj. podlaskie) powstanie nowoczesny dworzec kolejowy. PKP S.A. właśnie przekazały wykonawcy plac budowy. Przyszły budynek powstanie w nowej lokalizacji. Zakończenie wartej około 3,7 mln zł budowy planowane jest na drugie półrocze 2021 roku. Obiekt powstanie w ramach realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych.

Nowy dworzec kolejowy w Wasilkowie. Zobacz wizualizacje [WIDEO]

2021-01-04 11:45

W Wasilkowie (woj. podlaskie) powstanie nowoczesny dworzec kolejowy. PKP S.A. właśnie przekazały wykonawcy plac budowy. Przyszły budynek powstanie w nowej lokalizacji. Zakończenie wartej około 3,7 mln zł budowy planowane jest na drugie półrocze 2021 roku. Obiekt powstanie w ramach realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych.

Dworzec w Wasilkowie powstanie w ramach realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych. To autorski projekt PKP S.A. zakładający zaprojektowanie i budowę niewielkich oraz nowoczesnych dworców kolejowych dostosowanych do lokalnych potrzeb

Nowy dworzec PKP w Wasilkowie. Zobacz, jak będzie wyglądał

Dzięki niewielkiej kubaturze nowe budynki są lepiej dostosowane do aktualnych potrzeb pasażerów. Tylko w tym roku przekonali się o tym mieszkańcy Czeremchy, Bielska Podlaskiego, Oświęcimia, Sędziszowa Małopolskiego i Nidzicy. Wkrótce do tego grona dołączą podróżni na dworcach w Dobczynie i Barchowie, gdzie niedawno rozpoczęły się prace budowlane, oraz pasażerowie korzystający właśnie ze stacji w Nowym Tomyślu i Wasilkowie – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

W nowym budynku dworca PKP w Wasilkowie pojawi się System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej – elektroniczne tablice odjazdów i przyjazdów pociągów. W poczekalniach podróżni będą mogli skorzystać z ogólnodostępnej sieci Wi-Fi. Pod obszerną wiatą umiejscowione zostaną biletomaty. Przewidziano tam również miejsce pod bankomat i paczkomat.

Czytaj też: PKP zmodernizowało kolejny dworzec w woj. podlaskim. Pasażerowie mogą już z niego korzystać [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ramach zagospodarowania terenu przed dworcem wykonawca zamontuje obiekty małej architektury (kosze, gablotę informacyjną, ławki) oraz 13 stojaków na rowery ze stacją naprawczą. Pojawi się także 8 miejsc parkingowych. Na dworcu będzie również monitoring.

Na dachu nowego dworca zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne służące pozyskiwaniu energii słonecznej. Pojawi się także energooszczędne oświetlenie LED wraz z automatyką sterującą – dworzec rozjaśni się bardziej w momencie wjazdu pociągu na stację.