Suwałki. Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej byłej żony

i

Autor: Pixabay Suwałki. Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej byłej żony

Suwałki. Kobieta raniona nożem w twarz. Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej byłej żony

2020-12-29 12:25

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach przedstawiła zarzut usiłowania zabójstwa 71-letniemu mieszkańcowi Suwałk. Do zdarzenia doszło 21 grudnia w markecie spożywczym przy ul. Noniewicza w Suwałkach. Mężczyzna jest podejrzany o to, że zaatakował nożem swoją byłą żonę.

Tuż przed świętami, w poniedziałek 21 grudnia doszło do wstrząsającego zdarzenia w jednym ze sklepów spożywczych w Suwałkach. Jak ustalili śledczy, 71-letni mieszkaniec miasta zaatakował tam swoją byłą żonę zadając jej ciosy nożem w twarz. Kobieta próbowała się bronić. Pomogli jej m.in. klienci sklepu. Napastnika zatrzymali funkcjonariusze straży miejskiej.

Czytaj też: Święta na Podlasiu. W ruch poszła siekiera! DEMOLKA na rodzinnym spotkaniu [ZDJĘCIA]

Kobieta doznała rany ciętej policzka, skroni i dłoni.

Po przedstawieniu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa, prokurator przesłuchał podejrzanego, który nie przyznał się do zarzucanego czynu i wyjaśnił, że jego działanie było spowodowane rzekomym prześladowaniem przez byłą żonę - czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej w Suwałkach.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mężczyźnie kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zatrzymany 38-letni sprawca ugodzenia nożem pasażera miejskiego autobusu w Krakowie