Obrzydliwy HEJT na Gienka i Andrzeja z Plutycz. Okropne komentarze. Oberwało się też Agrounii

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Obrzydliwy HEJT na Gienka i Andrzeja z Plutycz. Okropne komentarze. Oberwało się też Agrounii

Obrzydliwy HEJT na Gienka i Andrzeja z Plutycz. Okropne komentarze. Chodzi o pieniądze

2021-02-22 20:12

W internecie trwa zrzutka pieniędzy na nową belarkę dla Gienia i Andrzeja z Plutycz koło Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie). Udało się zebrać ponad 38 tys. złotych. Z tego powodu pod adresem Agrounii, która zorganizowała zrzutkę, oraz sympatycznych rolników z programu "Rolnicy. Podlasie" wylało się morze hejtu. Internauci są oburzeni: "Żeby pomagać dwojga dorosłym, to szok", "jest wielu innych rolników, którym bardziej jest potrzebna pomoc", "Śmiechu warte, wielu ludzi wiele chciało by kupić i ciężko na to pracuje, a tu cyk i belarka jest za darmo." Na szczęście spora grupa internautów broni rolników oraz Agrounię: "Kto chce to da kto nie chce to nie da i tyle".

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Fundacja AGROunia zorganizowała w internecie zrzutkę pieniędzy na nową belarkę dla Gienia i Andrzeja z Plutycz. W minionym sezonie uszkodzeniu uległa ich stara maszyna. Sytuacja jest trudna, bo bohaterowie programu "Rolnicy. Podlasie" mają dużo zwierząt w swoim gospodarstwie. - Zbieranie siana bez odpowiedniego sprzętu dla łącznie kilkudziesięciu krów, koni i kur jest bardzo trudne - czytamy w opisie zbiórki. Do tej pory udało się zebrać ponad 38 tys. złotych. To bardzo dużo, ale docelowo na nową maszynę trzeba zebrać 65 tys. złotych. - Poznaliśmy osobiście Andrzeja i Gienka. Po tym spotkaniu pozostajemy pod ich wielkim wrażeniem. Jeśli można o kimś powiedzieć, że kocha ludzi to jest to na pewno Andrzej i Gienek. Oni swoją postawą zasługują nie tylko na wyrazy uznania. Bez siana utrzymanie dobrostanu zwierząt będzie niemożliwe. Dlatego nie będziemy dłużej czekać! - napisali organizatorzy zrzutki.

Emilia Korolczuk z programu „Rolnicy. Podlasie” jest w ciąży! Znamy płeć i imię dziecka

Niestety pomoc, w którą zaangażowała się Agrounia (jest to ogólnopolski ruch rolników, któremu lideruje Michał Kołodziejczak) nie wszystkim się podoba. W komentarzach pod postem informującym o zrzutce na nową belarkę pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy pod adresem zarówno Agrounii jak i Gienka i Andrzeja z Plutycz, dla których zbierane są pieniądze. Jeden z komentarzy wzbudził szczególne dużo reakcji. Przytaczamy go w całości (pisownia oryginalna): "Niech każdy Pomaga gdzie chce, ale są Organizowane zbiórki dla dzieci z takimi chorobami, że mózg siada, samotne matki wychowujące niepełnosprawne dzieci, zbiórki, schroniska itp. Żeby pomagać dwojga dorosłym, to szok.. tym bardziej, że oni gdzieś tam występują. Ale jak kto woli.." Z kolei ktoś inny napisał: "Mi ostatnio w żniwa kombajn zbożowy się zepsuł i też bym prosił o zorganizowanie zbiórki dla mnie na nowy kombajn (nie używany) skoro jesteście tacy pomocni." Są też opinie, że Agrounia angażując się w pomoc popularnym rolnikom, sama chce się wypromować.

Czytaj też: Ależ nowina! Emilia Korolczuk z "Rolnicy. Podlasie" jest w ciąży! Wiemy, kim jest ojciec! "Odnalazł mnie dzięki serialowi" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na szczęście wśród morza hejtu nie brakuje komentarzy internautów, którym w niczym nie przeszkadza cała akcja. "Kto chce to da kto nie chce to nie da i tyle. Po co bluźnić na kogoś? Żal Wam d*** ściska i tyle że są popularni i lubiani. Oby się udało zebrać" - napisał Sylwester. "Ludzie ile tu jest nienawiści napisane. Po co ta nienawiść? [...] Czy wy myślicie jak czuje się pan Andrzej Czytając te Komentarze zawistne, jest mu zapewne przykro...." - skomentował Jarek. Pomóc Gienkowi i Andrzejowi w uzbieraniu na nową maszynę można pod tym adresem. Organizatorzy zbiórki podkreślają, że jeżeli uda się zebrać więcej pieniędzy, zostaną one przeznaczone na modernizację gospodarstwa.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Oddajcie głos w naszej sondzie!

Sonda
Czy fala krytyki pod adresem Gienka i Andrzeja z Plutycz jest uzasadniona?

W zeszłym roku zakończyła się emisja 2. sezonu programu "Rolnicy. Podlasie". Serial dokumentalny telewizji Fokus TV to prawdziwy hit. O czym są "Rolnicy. Podlasie"? Bohaterami każdego odcinka są rolnicy z woj. podlaskiego. Widzowie mogą oglądać ich podczas codziennych obowiązków, a także mają szansę przekonać się, jak wygląda prawdziwe życie na wsi. W niedzielę 14 marca zadebiutuje 3. sezon "Rolnicy. Podlasie". Wiadomo już, czego można spodziewać się w nowej serii oraz, co wydarzy się w 1. odcinku. Pisaliśmy o tym tutaj: Andrzej spróbuje dosiąść rumaka. Jurek zawiezie 3 ogiery na wystawę w Szepietowie. "Rolnicy. Podlasie". Zobacz, co się stanie w 1. odcinku 3. sezonu

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. 14 marca premiera 3. sezonu. Wracają Gienek i Andrzej!