od 1 lipca ważne zmiany przy granicy z Białorusią. Zakaz przebywania 200 metrów od granicy

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE od 1 lipca ważne zmiany przy granicy z Białorusią. Zakaz przebywania 200 metrów od granicy

Od 1 lipca ważne zmiany przy granicy z Białorusią. Zakaz przebywania 200 metrów od granicy

2022-06-09 17:38

Od 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego; jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz w odległości 200 metrów od granicy - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

O zniesieniu czasowego zakazu przebywania na terenie przygranicznym Mariusz Kamiński poinformował w czwartek na Twitterze. - 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego. Jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej - napisał szef MSWiA. Rozporządzenie o czasowym zakazie przebywania obowiązuje do 30 czerwca. Do tego czasu - zgodnie z harmonogramem - ma zostać wybudowana zapora fizyczna na granicy polsko-białoruskiej.

Budowa bariery, która stanie na 186 kilometrach granicy Polski z Białorusią, ruszyła 25 stycznia. Do tej pory wykonano ponad 130 kilometrów zapory fizycznej. Rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała we wtorek, że odbiory pierwszych odcinków już się rozpoczęły. Rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim obowiązuje do 30 czerwca 2022 r. Wcześniej na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz nie owija w bawełnę. "To ja bym wille postawił za te pieniądze". Co planuje rolnik?

Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Ma być gotowa do 30 czerwca
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?