Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Na jakim etapie są prace? Straż Graniczna pokazała film

i

Autor: Straż Graniczna Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Na jakim etapie są prace? Straż Graniczna pokazała film

Zapora na granicy z Białorusią robi wrażenie! Na jakim etapie są prace? Straż Graniczna pokazała film

2022-05-20 7:57

Wykonawcy są gotowi do przekazania w najbliższym czasie ukończonych odcinków zapory granicznej - poinformowała w czwartek Straż Graniczna. Jak dodano, przęsła zostały już zamontowane na długości prawie 90 kilometrów.

- Trwa budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej. Wykonawcy są gotowi do przekazania w najbliższym czasie ukończonych odcinków. Przęsła zamontowane są na długości prawie 90 km. Powstało już 90 proc. drogi technicznej wzdłuż bariery - napisała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna. Do wpisu dodano krótki film z placu budowy. Znajdziecie go w tym artykule. Na nagraniach wykonanych m.in. z powietrza widać wybudowaną metalową zaporę zwieńczoną concertiną, a także piesze i zmotoryzowane patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej na drodze technicznej przy zaporze.

Czytaj też: Zwłoki w rzece koło Nowogrodu. Niedaleko trwają ćwiczenia DEFENDER-Europe 22

Zapora na granicy polsko-białoruskiej powstanie na długości 186 km. Jak nie dawno informowała por. Anna Michalska z KG SG, wykonawcy zapewniają, że budowa będzie zakończona w deklarowanym wcześniej terminie, czyli do 30 czerwca 2022 r. Do tego czasu obowiązuje czasowy zakaz przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim.

Czytaj też: Wyzwiska w kierunku Polaków. Poleciały kamienie. Ciężka noc na granicy z Białorusią

Trwa budowa zapory na granicy z Białorusią. Ma być gotowa do 30 czerwca
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak było w 2021 roku. ZDJĘCIA

16 listopada 2021, miał miejsce najpoważniejszy epizod kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Setki migrantów próbowało siłą przejść przez granicę.