Bobrowniki. Kolejka TIR-ów przed przejściem granicznym. Aktualne dane

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz Kolejka TIR-ów przed przejściem granicznym w Bobrownikach

Ogromna kolejka tirów przed Bobrownikami. Na odprawę trzeba czekać dwie doby

2022-03-22 9:45

Dwie doby - tyle wynosi we wtorek rano czas oczekiwania na odprawę graniczną ciężarówek, których kierowcy chcą wyjechać na Białoruś przez przejście w Bobrownikach - podała najnowsze dane podlaska KAS.

W poniedziałek wieczorem były to 43 godziny, a rano tego dnia - 54 godziny. Kolejka ma 22 km - wynika z danych z najnowszego komunikatu Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). W kolejce stoi 870 ciężarówek - informuje KAS. Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała PAP, że w ciągu ostatniej dwunastogodzinnej zmiany służby odprawiły w Bobrownikach 187 ciężarówek, które wyjechały na Białoruś. Wciąż obowiązuje strefa buforowa przed miejscowością Waliły Stacja na prowadzącej do przejścia drodze krajowej nr 65, która służy usprawnianiu ruchu na dojeździe do przejścia granicznego.

Gigantyczna kolejka tirów do przejścia granicznego Polska-Białoruś w Bobrownikach

Od ponad czterech miesięcy Bobrowniki są jedynym w województwie podlaskim drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. 9 listopada 2021 r., z powodu trudnej sytuacji przygranicznej związanej z kryzysem migracyjnym, zawieszono do odwołania ruch graniczny w obu kierunkach na sąsiednim przejściu w Kuźnicy. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej usuwa obornik. Komentarz: "Krowy mają grunt na wysokości szyi"

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?