Rolnicy. Podlasie. Andrzej ledwo wyszedł z obory. Komentarz: Grunt na wysokości szyi [WIDEO]

i

Autor: Telewizja Fokus TV Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz usuwa obornik z obory.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej ledwo wyszedł z obory. "To istny koszmar dla krów" [WIDEO]

2022-03-22 13:34

Rolnicy. Podlasie. Andrzej Onopiuk (39 l.) razem ze swoim bratem Jarkiem usuwali obornik z obory. Budynek jest stary i wymaga gruntownego remontu. - Wyjście z tej obory to istny koszmar dla tych krów - napisał jeden z internautów.

Rolnicy. Podlasie. Obornik to naturalny nawóz, który poprawia jakość gleby i sprzyja rozwojowi roślin. W Plutyczach krów, obornika i terenu, aby do rozrzucić - nie brakuje. Niedawno na kanale Gienek i Andrzej Plutycze swoją premierę miał nowy filmik, w którym możemy zobaczyć jak Andrzej wspólnie ze swoim bratem Jarkiem usuwają obornik z obory. Pogoda sprzyja ciężkiej pracy, robota idzie bardzo sprawnie. Andrzej wyrzuca obornik z budynku, a Jarek zarzuca nawóz na rozrzutnik. Internauci zauważyli, że obora znajduje się bardzo głęboko w ziemi. "Wyjście z tej obory to istny koszmar dla tych krów", "nigdy nie słyszałem żeby ktoś tak utrudnił życie krowom i sobie umieszczając podłogę stajni metr od gruntu" - komentują internauci. Na filmiku widać, że krowy zdołały jakoś wydostać się obory. Problem miał za to Andrzej. Jarek wyciągnął do niego pomocną dłoń. - Pomału, poczekaj. Półtora metra do dołu i weź wyjdź - powiedział Andrzej.

Rolnicy. Podlasie. Cała prawda o Andrzeju z Plutycz

- Myślę że jak powstawała ta obora to podłoga była normalnie równo z gruntem na zewnątrz - zwrócił uwagę internauta podpisujący się pseudonimem Jaś Fasola. - Ale z biegiem lat i braku utwardzonej/drewnianej posadzki. Klepisko (podłoga z gruntu) została wyniesiona wraz z wyrzucanym obornikiem.

W jednym z odcinków serialu Rolnicy. Podlasie Gienek z Plutycz wyznał, że obora, w której trzymają krowy, ma co najmniej 100 lat. - To jest jeszcze mojego dziadka budowla, która ma przeszło 100 lat jak w banku. [...] Trzeba robić kapitalny remont - dodał. Co dalej działo się na filmiku? Andrzej usiadł za kierownicą swojego wysłużonego Ursusa i wyjechał nim na pole. Na uwagę zasługują piękne zdjęcia z lotu ptaka. - Nie ma to jak z rana oglądnąć jak gość obornik po polu rozrzuca. Od razu się człowiekowi jakoś milej robi - skomentował jeden z widzów. Andrzeja z Plutycz będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w serialu Rolnicy. Podlasie. Emisja na Fokus TV o godz. 20. Zobaczcie nasz najnowszy materiał z cyklu "Making of Rolnicy. Podlasie": Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz: "To wszystko poobcinaj!". Piła mechaniczna w akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk: "Trochę było mi przykro". Piękna pamiątka z przeszłości [WIDEO]

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej z Plutycz

Sonda
Czy lubisz oglądać serial Rolnicy. Podlasie?