Ogromny przemyt papierosów udaremniony na Podlasiu. Chodzi o ponad 4 mln zł

i

Autor: KAS Blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Nielegalny towar był ukryty w tirze przewożącym tafle szkła. Wartość zatrzymanych papierosów to ponad 4,5 mln zł.

W Podlaskiem udaremniono ogromny przemyt papierosów. Chodzi o ponad 4 mln zł! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-24 8:12

Blisko 325 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Nielegalny towar był ukryty w tirze przewożącym tafle szkła. Wartość zatrzymanych papierosów to ponad 4,5 mln zł.

Krajowa Administracja Skarbowa w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku (woj. podlaskie) zatrzymała do kontroli polską ciężarówkę. W jej naczepie miały znajdować się drewniane skrzynie z taflami szkła, ale prawda okazała się inna. W skrzyniach, pomiędzy szkłem, ukryte były przemycane papierosy.

Budzisko. Udaremniono ogromny przemyt papierosów. Chodzi o ponad 4 mln zł

- W skontrolowanym tirze znajdowało się niemal 325 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków ponad 7,5 mln zł - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS, Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Czytaj też: W Sokółce zlikwidowano wartą MILIONY złotych plantację konopi. Dwie osoby zatrzymane [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nielegalny towar oraz ciężarówka zostały zabezpieczone do wszczętego postępowania. Śledztwo prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy.