Oni nie płacą alimentów. Poszukuje ich podlaska policja [ZDJĘCIA]

2020-07-21 11:15 vera

Ci ludzie uporczywie uchylają się od płacenia alimentów. Są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Wielu z nich ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości od wielu miesięcy, a nawet lat. Za takie zachowanie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Wizerunki oraz dane poszukiwanych osób są ogólnodostępne. Rozpoznajesz kogoś? Zgłoś to policji.

Osoby, których wizerunki znajdziecie w galerii, są poszukiwane na podstawie Art. 209 § 1 Kodeksu Karnego, który brzmi: Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych.

Czytaj też: Podlaskie. ZATŁUKŁ żonę gołymi pięściami z zazdrości? Nie przyznaje się do winy [ZDJĘCIA, WIDEO]

W 2017 r. weszła w życie nowa ustawa, zaostrzająca kary za niepłacenie alimentów. Wiąże się to z nałożeniem grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności. Gdy dłużnik naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Rozpoznajesz kogoś na zdjęciu?

Ślub kościelny Kurskich w Łagiewnikach. Relacja z uroczystości.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.