Pociąg pełen ludzi wykoleił się na stacji. Dramat pasażerów na trasie Białystok-Warszawa

i

Autor: KWP Białystok

Utrudnienia

Pociąg pełen ludzi wykoleił się na stacji. Dramat pasażerów na trasie Białystok-Warszawa

2023-08-24 10:45

W czwartkowy poranek, 24 sierpnia, podróżujących pociągiem IC Zamenhof z Białegostoku do Warszawy czekała niemiła niespodzianka. Tuż po wyjeździe z białostockiego dworca skład wykoleił się! Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową na liniach: Białystok - Warszawa, Białystok - Ełk i Białystok - Czeremcha.

Białystok. Wykolejenie pociągu

To był niezwykle pechowy poranek dla podróżnych PKP. Na szlaku kolejowym z Białegostoku do Warszawy wykoleił się pociąg. Do zdarzenia doszło niedługo po wyjechaniu IC Zamenhof z dworca, ok. dwustu metrów za tunelem Fieldorfa "Nila". Składem jechało do Warszawy około 150 osób.

"Pociąg wykoleił się trzema osiami, nikomu nic się nie stało. Pociąg stoi na torach, będzie "wkolejany" przez specjalny pociąg ratowniczy. Potrwa to pewnie kilka godzin, jak długo, trudno w tej chwili oszacować" - poinformował PAP Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK.

Przyczyna porannego wypadku nie jest na razie znana. Będzie ją ustalać m.in. specjalnie powołana komisja.

Utrudnienia na kolei

Wykolejenie pociągu w Białymstoku spowodowało ogromne utrudnienia dla podróżnych. Ruch pociągów nie tylko w kierunku Warszawy, ale też Ełku i Bielska Podlaskiego został wstrzymany.

"Aktualnie przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Szczegóły tej komunikacji są ustalane" - powiedział po godz. 8 Tomasz Łotowski.

Jak wyjaśnił, wszystkie osoby podróżujące wykolejonym pociągiem IC Zamenhof zabrane zostały komunikacją zastępczą przygotowaną przez PKP Intercity i powinny do stolicy dotrzeć autobusami.

Dodał, że pasażerowie powinni stosować się do komunikatów wygłaszanych na stacjach. "Tam będą informacje, co powinni zrobić. Też drużyny konduktorskie w pociągach informują o sytuacji" - przekazał Tomasz Łotowski.

Sonda
Podróżujesz pociągami?