Podlasie na zdjęciach Małgorzaty Pawelczyk: Takiego klimatu jak na Podlasiu nie znajdziemy nigdzie

i

Autor: Małgorzata Pawelczyk Podlasie na zdjęciach Małgorzaty Pawelczyk: "Takiego klimatu jak na Podlasiu nie znajdziemy nigdzie"

Podlasie jak Śródziemie Tolkiena. Małgorzata Pawelczyk i jej fenomenalne zdjęcia: "Takiego klimatu jak na Podlasiu nie znajdziemy nigdzie" [ZDJĘCIA]

2019-02-01 12:53

Chociaż Małgorzata Pawelczyk ma wykształcenie informatyczne, to jej prawdziwą pasją jest fotografowanie. Szczególnym sentymentem darzy podlaskie krajobrazy. Musimy przyznać, że oglądając jej dzieła można wierzyć, że Podlasie to naprawdę magiczna kraina.

- Fascynację Podlasiem staram się zamknąć w kadrze. To, co mnie najbardziej urzekło w podlaskich krajobrazach to ich odrealnienie. To tu spotykamy się z innym, choć nie zawsze kolorowym, światem - mówi Małgorzata Pawelczyk, która przemierza Podlasie w poszukiwaniu pięknych krajobrazów, zapomnianych wioseczek i cudów przyrody.

Kocha wschody słońca, tajemniczość mglistych pejzaży i dzikość natury. To wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w tym artykule. Możemy zobaczyć rzekę Narew, Kanał Augustowski czy rzekę Supraśl. Ale nie tylko!

Zobacz także: Kanał Kościuszki w Białymstoku. Hit internetu! Kanał w centrum miasta [ZDJĘCIE DNIA]

- To, co mnie najbardziej urzekło w podlaskich krajobrazach, to ich odrealnienie - wyjaśnia artystka. - To tu spotykamy się z innym, choć nie zawsze kolorowym, światem. Szukam piękna i to piękno znajduję - dodaje.

Podlasie uchwycone na jej zdjęciach przypomina scenografię filmu fantasy. Nic dziwnego, bo pani Małgorzata tak właśnie patrzy na nasz region.

>>> Quizy, konkursy, galerie, sondy: "Zabaw się!" na ESKA.pl!

- Ta bajkowość zachwyciła kiedyś filmowców z superprodukcji Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa. Wiele ujęć panoramicznych filmu to właśnie plenery z Podlasia. To właśnie skłoniło mnie do pokazania Podlasia w sposób baśniowy - tłumaczy artystka.

Pani Małgorzata urodziła się w Jeleniej Górze, ale mieszka i pracuje w Białymstoku.

Fotografią zajmuje się od 2014 roku. Aparat wzięła do ręki z ciekawości, a także aby dokumentować swoje wycieczki. Bardzo szybko przerodziło się to jednak w pasję i teraz pani Małgorzata nie wyobraża sobie życia bez aparatu w rękach. Co ciekawe, Małgorzata Pawelczyk jest samoukiem, który swoją naukę fotografii rozpoczęła od czytania poradników. Wiele dały jej też wskazówki córki.

- Uważam, że najlepszą szkołą jest po prostu wzięcie aparatu do ręki i wyjazd w teren - dodaje.

Jej fanpage Wędrówki Wiatrem Podszyte Małgośki Pawelczyk obserwuje ponad 45 tys. ludzi z całej Polski. Jej zdjęcia są także ogromną promocją naszego regionu! I między innymi za to z dumą umieszczamy profil Małgorzaty Pawelczyk na naszej liście Białostoczanie na YouTube, Facebooku i Instagramie. Najciekawsze profile, które warto obserwować!