Podlasie: Wielka EWAKUACJA w Miastkowie! 170 osób trafiło do świetlic

i

Autor: Policja

Podlasie: Wielka EWAKUACJA w Miastkowie! 170 osób trafiło do świetlic

2021-03-13 10:58

170 osób objęła konieczna ewakuacja, w związku ze znalezieniem niewybuchu w czasie prac budowlanych na jednej z posesji w Miastkowie (Podlaskie). Mieszkańcy trafili do świetlic. Jak podaje policja, nie ma większych utrudnień na przebiegającej przez miejscowość drodze krajowej nr 61. Szczegóły w materiale.

Policja nie podaje na razie informacji dotyczących samego niewybuchu. Wiadomo jedynie, że zgłoszenie dostała w piątek (12.03) po południu i od tego czasu funkcjonariusze zabezpieczali teren. W sobotę rano na miejsce przyjechali saperzy z Orzysza. Zarządzili konieczność ewakuacji mieszkańców sąsiednich domów, bezpieczną strefę wyznaczyli w promieniu tysiąca metrów od miejsca odkrycia niebezpiecznego znaleziska.

Alarmy bombowe w Złocieńcu

W sumie ewakuowano 170 osób - podał zespół prasowy podlaskiej policji. Wyznaczone dla ewakuowanych miejsca, to świetlice w Drogoszewie i Zaruziu, natomiast dla osób z kwarantanną - świetlica w Miastkowie.

Droga krajowa nr 61 Łomża-Ostrołęka na razie nie jest zablokowana, niewykluczone, że na krótko tak się stanie, gdy saperzy zaczną swoje działania oraz gdy będą wywozili niewybuch.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...