Tajemniczy ładunek na łące na Podlasiu. Zrzucił go dron z Białorusi [FOTO]

2021-04-21 8:56 Jacek Chlewicki
Podlaskie. Dron z Białorusi zrzucił tajemniczy ładunek na łące
Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Podlaskie. Dron z Białorusi zrzucił tajemniczy ładunek na łące. W środku był nielegalne papierosy.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych papierosów przerzucanych przez granicę dronem. W tej sprawie zatrzymano 40-letniego obywatela Białorusi. Zaczęło się od tego, że patrol z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy pełniący służbę na granicy zauważył lecący obiekt z Białorusi do Polski.

Dron miał podczepiony pakunek. Maszyna wleciała około 400 metrów w głąb Polski. W pewnym momencie z drona odczepił się tajemniczy ładunek, który spadł na łąkę przy zabudowaniach po stronie polskiej. Tam odebrała go jedna osoba. Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku. - To obywatel Białorusi, któremu przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. W sumie na terenie posesji ujawniono około 5600 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł.

Czytaj też: 47 mln zł kary za piractwo filmowe. Mieszkaniec Białegostoku usłyszał prawomocny wyrok

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE