Podlaskie. Dron z Białorusi zrzucił tajemniczy ładunek na łące

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Podlaskie. Dron z Białorusi zrzucił tajemniczy ładunek na łące. W środku był nielegalne papierosy.

Tajemniczy ładunek na łące na Podlasiu. Zrzucił go dron z Białorusi [FOTO]

2021-04-21 8:56

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych papierosów przerzucanych przez granicę dronem. W tej sprawie zatrzymano 40-letniego obywatela Białorusi. Zaczęło się od tego, że patrol z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy pełniący służbę na granicy zauważył lecący obiekt z Białorusi do Polski.

Dron miał podczepiony pakunek. Maszyna wleciała około 400 metrów w głąb Polski. W pewnym momencie z drona odczepił się tajemniczy ładunek, który spadł na łąkę przy zabudowaniach po stronie polskiej. Tam odebrała go jedna osoba. Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku. - To obywatel Białorusi, któremu przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. W sumie na terenie posesji ujawniono około 5600 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł.

Czytaj też: 47 mln zł kary za piractwo filmowe. Mieszkaniec Białegostoku usłyszał prawomocny wyrok

Sonda
Czy kupujesz tańsze papierosy z przemytu?
Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych