KOSZMARNE warunki na podlaskich drogach. Ciężarówki blokują ruch. Problemy na wzniesieniach

i

Autor: Kolizyjne Podlasie KOSZMARNE warunki na podlaskich drogach. Ciężarówki blokują ruch. Problemy na wzniesieniach

HORROR na podlaskich drogach. Ciężarówki blokują ruch. Nie mogą podjechać pod górkę [ZDJĘCIA]

2021-02-04 8:37

W czwartek rano na drogach w Podlaskiem są trudne warunki po nocnych opadach śniegu. Występuje lokalna śliskość i błoto pośniegowe - poinformowała GDDKiA. Synoptycy prognozują, że opady utrzymają się do południa w czwartek, później mają zanikać.

- Warunki są ciężkie, apelujemy o ostrożną jazdę - powiedział w czwartek rano PAP dyżurny GDDKiA w Białymstoku. Poinformował, że na drogach pracuje blisko 60 pługosolarek. Na drogach występuje lokalna śliskość i błoto pośniegowe, które utrudniają jazdę. Dyżurny podał, że najtrudniejsza sytuacja jest na drodze krajowej nr 8 Białystok - Augustów w miejscowości Suchowola, gdzie auta ciężarowe nie mogą podjechać pod górkę.

Z powodu kolizji w czwartek rano zablokowana jest też droga krajowa nr 19 na odcinku Czarna Białostocka - Sokółka - podała podlaska policja. Doszło tam do kolizji auta osobowego z ciężarowym.

Utrudnienia w ruchu występują też przy wjeździe do Sokółki od strony Białegostoku. Ciężarówki mają problemy z wjechaniem na wzniesienie.

Czytaj też: Najgorsze dopiero przed nami? Czekają nas dwie fale MROZU. Niedaleko Białegostoku ma być -28 st. C

Podlaskie. Katastrofa kolejowa w Koszarówce. Pociąg zderzył się z cysterną przewożącą mleko

Internauci z grupy Kolizyjne Podlasie informują o potężnych utrudnieniach na podlaskich drogach. Głównie chodzi o TIR-y, które mają problemy z wjazdem na wzniesienia. W Białymstoku jest trudna sytuacja. - Zjazd na ul. Elewatorską od strony Warszawy zablokowany. TIR nie da rady wjechać na rondo. Kilka samochodów zablokowanych. Przejazd wyłącznie górą - informuje Tomasz. - Na Maczka tir stoi pod górkę. Jest policja i służby z piaskiem - dodaje Marcin. Czytaj też: TIR-y blokują ulice w mieście. Zimowy armagedon w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Zobaczcie zdjęcia:

Jak podaje IMGW, w regionie do południa w czwartek będzie padał śnieg, później opady mają zanikać. W nocy spadło od 2 do 6 cm śniegu, w ciągu dnia prognozowane jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 3-8 cm. Wieje też silny, porywisty wiatr. Jak podają synoptycy, po odwilży w środę, w nocy spadła temperatura, przykrył to śnieg i warunki na drogach i chodnikach są trudne. W ciągu dnia w czwartek temperatura ma się utrzymać od minus 5 do 1 st. Celsjusza, w nocy zacznie spadać; prognozowana jest od minus 8 do minus 3 st. Celsjusza.