Podlaskie: Policja zatrzymała Ukraińca. Mężczyzna przewoził Syryjczyków

i

Autor: KWP Białystok Podlaskie: Policja zatrzymała Ukraińca. Mężczyzna przewoził Syryjczyków. Zdjęcie ilustracyjne.

Podlaskie: Policja zatrzymała Ukraińca. Mężczyzna przewoził Syryjczyków

2022-03-17 8:20

Podlaska policja zatrzymała w środę Ukraińca, który przewoził pięciu Syryjczyków nielegalnie przebywających w Polsce - poinformował w czwartek rzecznik podlaskich policjantów Tomasz Krupa.

Zdarzenie miało miejsce w powiecie siemiatyckim, w rejonie miejscowości Borysowszczyzna. Policja zatrzymała tam toyotę, którą kierował obywatel Ukrainy. - W tym samochodzie (...) przewoził pięciu obywateli Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Kierowca został zatrzymany, a jego samochód trafił na policyjny parking - podał krótko Krupa. Czytaj też: Wysokie Mazowieckie: 81-latek potrącił człowieka. Uciekł i próbował zatrzeć ślady

Także w środę policja informowała o zatrzymaniu w Sokółce innego Ukraińca, który również przewoził nielegalnych imigrantów. Krupa podsumował wtedy, że był to dwudziesty drugi tzw. kurier zatrzymany tylko w marcu w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Przypominał także, że od lata 2021 r., czyli od początku trwania kryzysu migracyjnego przy polsko-białoruskiej granicy policja zatrzymała 384 kurierów, którzy przewozili łącznie ok. 1,5 tys. migrantów.

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?
Ruszyła budowa ogrodzenia przy polsko-białoruskiej granicy