Policja zatrzymała Ukraińca. Przewoził migrantów z Iraku. Na granicy znowu niespokojnie

i

Autor: KWP Białystok Policja zatrzymała Ukraińca. Przewoził migrantów z Iraku. Na granicy znowu niespokojnie

Policja zatrzymała Ukraińca. Przewoził migrantów z Iraku. Na granicy znowu niespokojnie

2022-03-16 10:27

70 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią - podała w środę Straż Graniczna. Wszystkie przypadki dotyczą granicy w województwie podlaskim; to obywatele Iraku, Syrii, Iranu i Jemenu. Policja zatrzymała też przemytnika ludzi.

Na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 70 cudzoziemców, obywateli Iraku, Syrii, Iranu i Jemenu - podała w środę rano na Twitterze Straż Graniczna. - Na odcinku PSG Bobrowniki 12 obywateli Iraku nielegalnie dostało się na stronę Polski przechodząc przez graniczną rzekę Świsłocz. Wszyscy zostali zatrzymani - poinformowała SG.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Cenny transport dla Andrzeja z Plutycz. Fan zwrócił uwagę na jeden szczegół [WIDEO]

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, we wtorek zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził czterech Irakijczyków nielegalnie przebywających w Polsce. - Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking - poinformował Krupa. Zatrzymany Ukrainiec to kolejny z tzw. kurierów przewożących osoby, które nielegalnie dostały się do Polski. Krupa przypomniał, że od początku trwania kryzysu migracyjnego przy polsko-białoruskiej granicy (lato 2021 r), w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy policja zatrzymała 384 takie osoby, z czego w marcu dwadzieścia dwie. Kurierzy przewozili ok. 1,5 tys. osób nielegalnie przebywających w Polsce.

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?