Podlaskie: Przewozili 39 nielegalnych imigrantów. Policja o zatrzymaniu 4 kurierów

i

Autor: Podlaska Policja Podlaskie: "Przewozili 39 nielegalnych imigrantów". Policja o zatrzymaniu 4 "kurierów"

Sytuacja na granicy: Przewozili 39 imigrantów. Policja o zatrzymaniu czterech "kurierów"

2021-11-22 8:00

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa. Kolejni "kurierzy" są już w rękach policji. Minionej doby funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Ukrainy oraz obywatela Tadżykistanu. Przewozili oni osoby nielegalnie przebywające w Polsce. W ich autach mundurowi znaleźli łącznie 39 nielegalnych migrantów.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w Narwi, Bielsku Podlaskim, Boćkach i Tonkielach. O sprawie poinformował w poniedziałek rano rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa. W Narwi do kontroli zatrzymany został kierowca forda. Okazało się, że Ukrainiec przewoził czterech Syryjczyków. Znacznie większą grupę nielegalnych imigrantów wiózł inny ukraiński kierowca, skontrolowany w niedzielę, wczesnym popołudniem, w Bielsku Podlaskim. W busie marki Renault przewoził on bowiem aż 28 Irakijczyków. W Boćkach policjanci zatrzymali kolejnego Ukraińca, który w osobowej skodzie przewoził czterech Syryjczyków. W miejscowości Tonkiele niedaleko Drohiczyna policjanci skontrolowali natomiast kierowcę toyoty. Okazało się, że obywatel Tadżykistanu wiezie trzech Turków.

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem aż 304 tzw. "kurierów" w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Przewozili oni łącznie blisko 1300 osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

Gotujemy dla naszych obrońców. Gospodynie spod Białej Podlaskiej karmią żołnierzy strzegących granicy z Białorusią.
Sonda
Czy niepokoi Cię sytuacja na granicy?