Podlaskie. Służby skarbowe kontrolują działalność brytyjskiej firmy, która nie płaci VAT

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Podlaskie. Służby skarbowe kontrolują działalność brytyjskiej firmy, która nie płaci VAT

Podlaskie. Służby skarbowe kontrolują działalność brytyjskiej firmy, która nie płaci VAT

2021-02-03 9:12

Służby skarbowe wszczęły kontrolę działalności jednej z firm brytyjskich, zajmującej się m.in. wysyłkową sprzedażą elektroniki na terenie Polski. W związku z podejrzeniami oszustw podatkowych na wielką skalę, na jej rachunkach zablokowano ponad pół mln zł.

Proceder unikania płacenia podatku VAT przez jedną z brytyjskich firm działających w Polsce, wykryli analitycy z podlaskiej KAS i resortu finansów. - Spółka nie zarejestrowała się jako podatnik podatku od towarów i usług i nie składała deklaracji oraz plików JPK_VAT (jednolity plik kontrolny - PAP) w żadnym z polskich urzędów skarbowych. Firma nie zarejestrowała się także dla potrzeb VAT na terytorium Wielkiej Brytanii i nie posiada tam aktywnego numeru VAT - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Czytaj też: Najgorsze dopiero przed nami? Czekają nas dwie fale MROZU. Niedaleko Białegostoku ma być -28 st. C

Na rachunkach bankowych firmy zablokowano ponad 500 tys. zł, co ma związek z podejrzeniem narażenia Skarbu Państwa na stratę blisko 4 mln zł należnych podatków oraz wykorzystania sektora finansowego do oszustw podatkowych. Wobec spółki wszczęta została kontrola celno-skarbowa. - Sprawa jest rozwojowa - dodał Czarnecki.

KAS wykryła spółkę, która unikała płacenia VAT