Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Podlaskie. Szpitale mają zapewnić więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19

2021-04-02 14:36

Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego (z 1 kwietnia), w szpitalach regionie jest 1559 łóżek dla pacjentów z COVID-19, zajętych jest 870. Jak podaje PAP, w najbliższych dniach w kilku szpitalach w Podlaskiem zwiększy się liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Więcej miejsc ma zapewnić szpital uzdrowiskowy w Supraślu i szpitale w Mońkach i Hajnówce.

PAP informuje, że szpital uzdrowiskowy w Supraślu prowadzony przez firmę Holmed ma na mocy decyzji Ministerstwa Zdrowia zwiększyć liczbę łóżek covidowych o 30 i po zmianie będzie ich zapewniał 95, w tym dwa miejsca intensywnej terapii. Z kolei od 3 kwietnia szpital w Mońkach ma zapewnić 15 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 lub z zakażeniem koronawirusem. Dotąd były tam jedynie dwa miejsca dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Natomiast szpital w Hajnówce ma od 5 kwietnia zapewnić o 26 łóżek covidowych więcej. Obecnie ma ich 61, w tym pięć intensywnej terapii. Po zmianie, w hajnowskim szpitalu ma być 87 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym pięć intensywnej terapii - poinformowała PAP Kamila Ausztol z biura prasowego wojewody podlaskiego.

Szpital w Mońkach i monieckie starostwo opublikowały w ostatnich dniach ogłoszenia, w których poszukiwany jest personel medyczny do pracy na pododdziale covidowym. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i opiekunów medycznych. W piątek 2 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w woj. podlaskim ostatniej doby wykryto 447 nowych zakażeń, zmarło 9 osób (1. osoba chorowała tylko na COVID, pozostałe miały choroby współistniejące).

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Serce pęka! Gienek stracił dziecko. Justynka często mu się śni

Dr Grzesiowski o efekcie COVID-19: Tak zaniedbanych pacjentów nie było od czasów powojennych