Podlaskie. Wicewojewoda rezygnuje! Co postanowi Mateusz Morawiecki?

i

Autor: Marcin Piotr Sekściński Wicewojewoda Podlaski/Facebook.com Wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński złożył w środę rezygnację ze stanowiska. Jej przyjęcie leży w gestii premiera Mateusza Morawieckiego.

Podlaskie. Wicewojewoda rezygnuje! Co postanowi Mateusz Morawiecki?

2021-08-25 16:51

Wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński złożył w środę rezygnację ze stanowiska. Pełnił je przez ponad 1,5 roku, a jako motywy swojej decyzji wskazał fakt, że Porozumienie Jarosława Gowina, którego jest członkiem, nie należy już do Zjednoczonej Prawicy. Przyjęcie rezygnacji wicewojewody podlaskiego leży teraz w gestii premiera Mateusza Morawieckiego.

Podlaskie. Wicewojewoda rezygnuje! Co postanowi Mateusz Morawiecki?

Jak informuje PAP, wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński zrezygnował w środę ze stanowiska. Sam poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych, co potwierdził następnie Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Mężczyzna pełnił funkcję drugiego wicewojewody podlaskiego przez ponad 1,5 roku. Sekścinski motywuje swoją decyzję faktem, iż ugrupowanie, do którego należy, czyli Porozumienie Jarosława Gowina, nie jest już członkiem Zjednoczonej Prawicy. To właśnie z rekomendacji tej drugiej partii zaczął pełnić funkcję wicewojewody podlaskiego. Rezygnacja trafiła na ręce wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, a Sekściński nie omieszkał podziękować przy tej okazji za współpracę: wojewodzie, wicewojewodzie Tomaszowi Madrasowi, parlamentarzystom, urzędnikom, instytucjom, służbom, samorządowcom. Ostateczną decyzją w sprawie przyjęcia rezygnacji drugiego wicewojewody podlaskiego podejmie premier Mateusz Morawiecki.

 - To był dla mnie niezwykle cenny czas - napisał Sekściński, którego cytuje PAP.

Czytaj też: Szablaki. Tragiczna śmierć rolnika. Belownica wciągnęła Krzysztofa. "Od rana mieli kłopoty"

Czytaj też: W Jedwabnem odsłonięto mural upamiętniający polską husarię i bitwę pod Kłuszynem

Super Raport 25.08 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, były szef MSZ oraz Artur Dziambor - poseł Konfederacji)