Pogoda w ten weekend może spowodować KATAKLIZM na drogach

i

Autor: KMP Białystok Pogoda w ten weekend może spowodować KATAKLIZM na drogach

Pogoda w ten weekend może spowodować KATAKLIZM w woj. podlaskim

2020-12-11 8:59

Pogoda w ten weekend zapowiada się niekorzystnie, jeśli chodzi o warunki do jazdy samochodem. Możemy spodziewać się wielu kolizji i wypadków na podlaskich drogach. Wszystko z powodu możliwej gołoledzi. Uważać będą też musieli piesi - na chodnikach może być potwornie ślisko.

W czwartek na terenie woj. podlaskiego doszło do 112 kolizji, na co duży wpływ z pewnością miały fatalne warunki pogodowe. Cały weekend pod tym względem zapowiada się fatalnie. Od piątku do poniedziałku spodziewane są opady mżawki, co w połączeniu z temperaturą bliską zeru może powodować śmiertelne zagrożenie na drogach, ale także na chodnikach na których może być bardzo ślisko.

Prognozę zagrożeń meteorologicznych przygotowała synoptyk IMGW-PIB: Karolina Kierklo z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku

Czytaj też: Dramat w Podlaskiem. Kobieta uderzyła głową w podłogę. Liczyła się każda minuta [FOTO]

- Prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznących w postaci mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem, a także deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Alert pierwsze stopnia dotyczy całego obszaru woj. podlaskiego. Według definicji IMGW, alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Czytaj też: Życzenia na kartkę świąteczną. Tradycyjne i pomysłowe życzenia na Boże Narodzenie 2020

Atak zimy w Białymstoku