Atak zimy w Białymstoku [26.01.2021]

i

Autor: Internauta Kamil Atak zimy w Białymstoku [26.01.2021]

Pogodowy armagedon na Podlasiu. Będzie jeszcze gorzej. W Białymstoku posiedzenie sztabu kryzysowego [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-26 7:42

Atak zimy w woj. podlaskim. Od poniedziałku w całym regionie intensywnie pada śnieg, a sytuacja będzie jeszcze trudniejsza. W regionie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Prezydent Białegostoku na godz. 9 zwołał kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. - Pomimo ciągłej pracy służb, na drogach sytuacja jest trudna - poinformował Tadeusz Truskolaski.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów IMGW, w poniedziałek nad woj. podlaskim przeszła gwałtowna śnieżyca. Na podlaskich drogach dochodziło do wypadków i kolizji. Na DK 63 ciężarówka zderzyła się z osobówką. Zginęły dwie osoby.

Nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji przekazał, że w poniedziałek w całym województwie doszło do 97 kolizji, z czego od godz. 12 do północy doszło do 86 takich zdarzeń. We wtorek rano odnotowano 8 kolizji.

Czytaj też: Atak zimy na Podlasiu! 60 tys. osób nie ma prądu! Obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Białymstoku gałęzie drzew oraz całe drzewa łamią się pod ciężarem śniegu. PGE Dystrybucja poinformowało PAP (dane z godz. 7 rano), że masowe awarie prądu są w rejonach energetycznych Białystok i Bielsk Podlaski. W rejonie Białystok bez prądu jest 37 tys. odbiorców, w rejonie bielskim ok. 23 tys.

Atak zimy w Białymstoku [Styczeń 2021]

Od godziny 8 w poniedziałek 25.01. do godziny 20 w Białymstoku spadło od 8 do 20 cm śniegu. Do rana ma dopadać kolejne 10 cm.

- Apeluję o pełne zaangażowanie i liczę na to, że ten atak zimy zostanie przez nas odparty – mówił podczas poniedziałkowego sztabu kryzysowego prezydent Tadeusz Truskolaski. – Aby było to możliwe niezbędna jest mobilizacja wszystkich zaangażowanych służb. Jednocześnie zaznaczam, że będziemy obserwować, czy wykonawcy wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Sytuacja może być jeszcze gorsza. Śniegu ciągle przybywa. Obecnie w woj. podlaskim obowiązują ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. We wtorek w Białymstoku obserwowane i nadal prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, lokalnie silnym. Prognozowany dodatkowy przyrost pokrywy śnieżnej o 10 -15 cm.

- Od wczoraj w Białymstoku spadło ok 25 cm śniegu - poinformował we wtorek rano prezydent Białegostoku. - Pomimo ciągłej pracy służb, na drogach sytuacja jest trudna. Trasa Generalska jest przejezdna w związku z tym policja nie zdecydowała się na zatrzymanie tirów na rogatkach miasta. O godz. 9:00 kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!