Pogrzeb zmarłego Syryjczyka. Jego zwłoki znaleziono przy granicy polsko-białoruskiej

2021-11-15 18:06

Pogrzeb zmarłego Syryjczyka. W poniedziałek (15 listopada) w meczecie w Bohonikach odbyły się uroczystości pogrzebowe 24-letniego obywatela Syrii, którego ciało znaleziono przy granicy polsko-białoruskiej. Mężczyzna miał na imię Ahmed. Jest pierwszą ofiarą kryzysu na polsko-białoruskiej granicy, która została pochowana w naszym kraju.

Pogrzeb zmarłego przy granicy polsko-białoruskiej Syryjczyka odbył się w Bohonikach w miejscowym meczecie. Ahmed, bo tak miał na imię 24-latek, jest pierwszą ofiarą kryzysu migracyjnego, która została pochowana w Polsce. Mężczyzna najprawdopodobniej się utopił. Jak podaje Wirtualna Polska, zwłoki mężczyzny zostały przywiezione przed meczet, następnie odbyła się modlitwa. Po wszystkim ciało 24-latka spoczęło na pobliskim cmentarzu. Usługi pogrzebowe bezpłatnie świadczy jeden z prywatnych zakładów z Sokółki. 

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Trwa relacja! Zobacz: Granica białoruska. Ponad 3 tysiące migrantów w Kuźnicy! Wiemy, kiedy ruszy budowa zapory! [granica polsko-białoruska: RELACJA NA ŻYWO]

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach kilkukrotnie na terenie naszego kraju znajdowano ciała osób, którym udało się przedostać przez zasieki i znaleźć na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to spowodowane kryzysem migracyjnym, sterowanym przez Białoruś, który uderzył nie tylko w granice Polski, ale także Litwy i Łotwy. Od kilku miesięcy rośnie napór migrantów na nasza wschodnią granicę. Akcja ta jest koordynowana przez białoruskie służby, a inspiratorów przedsięwzięcia prawdopodobnie należy szukać także na Kremlu. Dokładnie 8 listopada w rejonie Kuźni Białostockiej pojawiła się duża grupa migrantów. Dokładnie tydzień później ponad 3 tysiące osób z Bliskiego Wschodu znalazło się w obrębie przejścia granicznego.

dr Małgorzata Bonikowska: To broń demograficzna Łukaszenki. Sami nie poradzimy sobie z kryzysem [Super Raport]
Sonda
Czy polski rząd właściwie rozwiązuje sprawę migrantów na granicy Rzeczypospolitej?