Polonez na studniówce w białostockim liceum. Wgniata w fotel [WIDEO]

2020-01-13 13:00 Jacek Chlewicki
Polonez na studniówce w białostockim liceum. Wgniata w fotel [WIDEO]
Autor: II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku Polonez na studniówce w białostockim liceum. Wgniata w fotel [WIDEO]

W liceach w całej Polsce trwają właśnie studniówki. Uroczyste bale organizowane są nie tylko w restauracjach, ale także w szkołach. Panie mają na sobie piękne suknie, a panowie eleganckie garnitury. Elementem łączącym wszystkie studniówki w Polsce jest tradycyjny polonez. Ten, zatańczony przez uczniów II LO w Białymstoku, zachwyca!

Studniówka to szczególne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Scenariusz każdego balu maturalnego wygląda tak samo: przemówienia, polonez, a potem szalona zabawa do białego rana. Polonez zatańczony podczas studniówki II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku to było mistrzostwo świata. Autorką choreografii jest Dorota Bondar, nauczycielka II LO. "Spotykałam się z młodzieżą raz w tygodniu, po lekcjach na dwie godziny" - zdradziła nam.

Czytaj także: Białystok. Syn usmażył matce naleśnika z marihuaną. Kolacja wymknęła się spod kontroli [ZDJĘCIA]

Internauci z całej Polski są zachwyceni polonezem w wykonaniu maturzystów. Film udostępniony na Facebooku II LO w Białymstoku ma już na swoim koncie blisko 300 tys. wyświetleń.

- Coś wspaniałego - napisała Karolina. - Bez względu na to czy to były wybrane pary, czy chętne, wielki szacunek za wykonanie, ogrom pracy jaki włożyła młodzież. I brawa dla osoby, która tak przygotowała choreografie - piękno, perfekcja, różnorodność figur. Po prostu KLASA. Chylę czoła.

Zobacz też: "Jezu!", "Uczta dla oczu", "Chylę czoła". Polonez II LO w Białymstoku HITEM internetu! [WIDEO]

Maturzyści zatańczyli do poloneza z serialu "Czasu honoru" kompozycji Bartosza Chajdeckiego. Przygotowania do wykonania poloneza trwającego blisko 9 minut trwały zapewne wiele miesięcy. Ale opłacało się! Zobaczcie efekt! WIDEO:

Autorką choreografii jest nauczycielka II LO w Białymstoku - Dorota Bondar.

- Przygotowania do poloneza trwały prawie 4 miesiące - zdradziła nam. - Ani ja, ani moi uczniowie nie spodziewaliśmy się takich reakcji, tak miłych komentarzy i tego, że naszego poloneza obejrzy tyle osób - mówi nauczycielka. - Cieszymy się, że nasz taniec wywołał tyle pozytywnych emocji i wrażeń.

Według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez "Perspektywy" najlepszym białostockim liceum w 2020 roku jest właśnie II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Szkoła zajęła 34. miejsce. Rok temu II LO było na 31. miejscu. To najlepsza szkoła nie tylko w Białymstoku, ale także w woj. podlaskim.

Co ciekawe, absolwentem II LO jest prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o tym kraju? Tutaj TAŃCE uważane są za święte

Podróż dookoła świata >>> Sprawdź Tutaj