Jezu!, Uczta dla oczu, Chylę czoła. Polonez II LO w Białymstoku HITEM internetu!  [WIDEO]

i

Autor: II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku "Jezu!", "Uczta dla oczu", "Chylę czoła". Polonez II LO w Białymstoku HITEM internetu! [WIDEO]

"Jezu!", "Uczta dla oczu", "Chylę czoła". Polonez II LO w Białymstoku HITEM internetu! [WIDEO]

2020-01-22 9:28

Prawie 300 tys. wyświetleń ma na swoim koncie film, na którym widać jak uczniowie II LO w Białymstoku tańczą poloneza. Ich występ pokochała cała Polska. Internauci są zachwyceni. "Cieszymy się, że nasz taniec wywołał tyle pozytywnych emocji i wrażeń" - zdradziła nam Dorota Bondar, nauczycielka, która wymyśliła choreografię.

Po naszym artykule Polonez na studniówce w białostockim liceum. Wgniata w fotel cała Polska zobaczyła jak maturzyści II LO w Białymstoku wspaniale tańczą poloneza. Internauci prześcigają się w komplementach dla wspaniałych tancerzy i osobę, która wymyśliła choreografię. Jej autorką jest Dorota Bondar, nauczycielka II LO w Białymstoku.

- Przygotowania do poloneza trwały prawie 4 miesiące - zdradziła nam. - Spotykałam się z młodzieżą raz w tygodniu, po lekcjach na dwie godziny.

Czytaj także: Michał z Łomży w każdej chwili może umrzeć. Ma żonę i dzieci. Liczy się każda złotówka!

Po naszym artykule pojawiło się wiele publikacji w innych mediach. Artykuł udostępniło na swoim fanpage'u m.in. Radio Eska, który obserwuje w internecie prawie 2 miliony ludzi. Tam post udostępniło... ponad tysiąc osób. Poloneza w wykonaniu uczniów II LO w Białymstoku polubiło prawie 6 tys. osób. Liczba wyświetleń filmu podskoczyła do.. 285 tysięcy!

- Ani ja, ani moi uczniowie nie spodziewaliśmy się takich reakcji, tak miłych komentarzy i tego, że naszego poloneza obejrzy tyle osób - mówi nauczycielka. - Cieszymy się, że nasz taniec wywołał tyle pozytywnych emocji i wrażeń.

Zobaczcie WIDEO:

Pod postem Radia Eska pojawiło się tysiąc komentarzy. Wybraliśmy najciekawsze:

- Coś wspaniałego - napisała Karolina. - Bez względu na to czy to były wybrane pary, czy chętne, wielki szacunek za wykonanie, ogrom pracy jaki włożyła młodzież. I brawa dla osoby, która tak przygotowała choreografie - piękno, perfekcja, różnorodność figur. Po prostu KLASA. Chylę czoła.

Czytaj także: Kolacja na Podlasiu. Syn usmażył mamie naleśnika z marihuaną. Sytuacja wymknęła się spod kontroli [ZDJĘCIA]

- Brawo za inicjatywę i wykonanie. Brawo Radio Eska za promowanie - napisała Agnieszka. - Polonez to nie tylko Ogiński, Killar, czy Chopin ale także cała inna masa utworów muzycznych, z których każdy może mieć inny wydźwięk. Trzeba czerpane z tej różnorodności. To wykonanie to dla mnie przepięknie wytańczony smutek i poczucie odpowiedzialności. W połączeniu z imprezą jakiej towarzyszy,siła przekazu robi wrażenie.

- Cudowni, zdolni, pracowici, młodzi ludzie! - napisała Agnieszka. - Ile czasu musieli poświęcić na tak trudny układ. Brawo dla choreografa. Serce się raduje jak młodzi podchodzą z szacunkiem do tradycji.

Studniówka II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej odbyła się 12 stycznia w jednej z restauracji pod Białymstokiem. Młodzi tancerze blisko 9 minut tańczyli skomplikowanego poloneza do utworu z serialu "Czasu honoru" autorstwa Bartosza Chajdeckiego.

Zobacz też: Białostoczanin Bernard Ignatowicz zaginął we Francji. 20-latka szuka rodzina

Co ciekawe, absolwentem II LO jest obecny prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski. Według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez "Perspektywy" najlepszym białostockim liceum w 2020 roku jest właśnie II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Szkoła zajęła 34. miejsce. Rok temu II LO było na 31. miejscu. To najlepsza szkoła nie tylko w Białymstoku, ale także w woj. podlaskim.