POLUNIMA przeniosła się do Białegostoku. Nową siedzibą został Białostocki Teatr Lalek

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok POLUNIMA przeniosła się do Białegostoku. Nową siedzibą został Białostocki Teatr Lalek

POLUNIMA przeniosła się do Białegostoku. Nową siedzibą został Białostocki Teatr Lalek

2019-02-27 10:53

Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA, najstarsza i największa polska organizacja skupiająca osoby i instytucje związane ze sztuką lalkarską, przeniosła się do Białegostoku. Nową siedzibą stowarzyszenia został Białostocki Teatr Lalek.

POLUNIMA powstała w 1961 roku i od momentu jej założenia swoją siedzibę miała w Teatrze Arlekin w Łodzi. 27 października 2018 r. członkowie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia POLUNIMA zmienili statut organizacji, w którym zapisano, że siedzibą Polunima jest miasto Białystok. 31 stycznia sądownie uprawomocniła się decyzja w tej sprawie. Nową siedzibą stowarzyszenia został Białostocki Teatr Lalek.

Zobacz także: 100 lat temu Białystok odzyskał niepodległość. Białostoczanie w latach międzywojennych [ZDJĘCIA]

– Przeniesienie siedziby stowarzyszenia POLUNIMA do Białegostoku z pewnością przyczyni się do promocji miasta oraz podkreślenia jego wizerunku jako znaczącego ośrodka sztuki lalkarskiej w Polsce. Cieszę się, że jako miasto możemy wspomagać takie projekty – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dzięki działalności Białostockiego Teatru Lalek oraz współpracującemu z nim Wydziałowi Sztuki Lalkarskiej, Białystok stał się nie tylko „Mekką lalkarzy”, ale został także oficjalnie włączony w poczet „Miast Przyjaznych Lalkarstwu” poprzez członkostwo w Międzynarodowym Stowarzyszeniu „AVIAMA”.

Zobacz także: Białystok na świetnych grafikach Sławomira Gawryluka. Olbrzymy na Rynku Kościuszki, nożyce przecinające asfalt, kanał w centrum miasta [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO: Będzie nowe święto narodowe! Kontrowersyjna data