Pomysły na sylwestra w Białymstoku? Na koncert nie ma pieniędzy, ale są inne opcje. Zobacz propozycje

i

Autor: UM Białystok Pomysły na sylwestra w Białymstoku? Na koncert nie ma pieniędzy, ale są inne opcje. Zobacz propozycje

Sylwester w Białymstoku

Pomysły na sylwestra w Białymstoku? Na koncert nie ma pieniędzy, ale są inne opcje. Zobacz propozycje!

2022-12-30 8:17

Sylwester 2022/2023. W Białymstoku nie będzie tradycyjnego już koncertu na Rynku Kościuszki. Miasto nie ma na niego pieniędzy. Ofertę dla mieszkańców Białegostoku przygotowały za to miejskie placówki kultury. Zobaczcie szczegóły!

Sylwester w Białymstoku. Nie będzie koncertu na Rynku Kościuszki

O tym, że nie będzie miejskiego sylwestra prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował pod koniec października. - Nie będzie w tym roku tradycyjnej zabawy sylwestrowej na Rynku Kościuszki. (…) Zaoszczędzimy dzięki temu około 500 tys. zł. Sytuacja budżetowa miasta jest bardzo trudna. Zmuszają nas do tego drożyzna, inflacja i ponad 500 mln zł strat w PIT w ciągu ostatnich lat - ogłosił wtedy na Twitterze prezydent Białegostoku.

Co robić w Białymstoku w sylwestra 2022/2023?

Ofertę sylwestrową przygotowały - jak co roku - placówki kultury. Na dwa koncerty sylwestrowe zaprasza Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. Ich gwiazdą będzie Grażyna Brodzińska. - W programie koncertu sylwestrowego znajdą się arie operowe, operetkowe i najpiękniejsze piosenki musicalowe w wykonaniu operowych solistów - informuje Opera i Filharmonia Podlaska. Orkiestra wystąpi pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Wystąpi także Chór OiFP pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej. Nie zabraknie też baletu.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki na sylwestrową noc przygotował spektakl "Pomoc domowa" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jak powiedział PAP dyrektor teatru Piotr Półtorak, sztuka jest drugą częścią farsy "Boeing, Boeing". - Dlaczego akurat ta propozycja? Co my możemy robić na koniec roku - śmiać się, bawić się, cieszyć się. Nie wiem czym w sumie, bo będziemy starsi, ale taka jest tradycja, wieczór sylwestrowy ma służyć przede wszystkim zabawie - powiedział.

Swoją propozycję na sylwestrowy wieczór przygotował też Nie Teatr w Białymstoku - będzie to koncert "Fiesta Iberica". - W sylwestrowy wieczór Nie Teatr zaprasza na koncert pełen miłości, abyśmy w Nowy Rok weszli w pogodnych nastrojach i nasyceni muzyką z różnych zakątków świata - podaje instytucja. Będzie można usłyszeć pieśni o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale pieśni wybrzmią również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim.

Na filmowego "Sylwestra przedpremier" już od wczesnego popołudnia w sobotę 31 grudnia zaprasza Białostocki Ośrodek Kultury. Zainteresowani filmem mogą na specjalnych seansach obejrzeć filmy: "W trójkącie", "W gorsecie" oraz "Niebezpieczni dżentelmeni". W sylwestra czynne są też kina sieciowe w mieście.

Sylwester. Piękne życzenia noworoczne na 2023 rok:

Sonda
Czy popierasz decyzję o rezygnacji z miejskiego sylwestra w Białymstoku?
Historia z Koprem - Sylwester w PRL