Pożar obory w Wierzbowie [18.01.2021]

i

Autor: bryg. Adam Kalinowski/KM PSP Łomża - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych do wnętrza budynku przez wypalone otwory okienne (wykonane z poliwęglanu) na palące się elementy płyty warstwowej - informuje bryg. Adam Kalinowski.

Ponad sto krów spłonęło żywcem. Potworny pożar obory w Wierzbowie [ZDJĘCIA]

2021-01-21 10:08

W ciągu kilku godzin rodzina z Wierzbowa (woj. podlaskie) straciła dorobek życia. W nocy z 17 na 18 stycznia 2021 roku w wyniku pożaru spłonęła obora, a w niej około 110 sztuk bydła mlecznego. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla poszkodowanej w wyniku pożaru rodziny.

- Z chwilą przybycia pierwszych jednostek Straży Pożarnej pożarem objęte było całe wnętrze obory wolnostanowiskowej wykonanej z elementów prefabrykowanych, krytej płytami warstwowymi - informuje bryg. Adam Kalinowski z KM PSP w Łomży. - Wewnątrz znajdowały się poparzone i padłe krowy.

Strażacy mieli utrudniony dostęp do obory ze względu na zablokowane drzwi, które były podnoszone elektrycznie. Część stada właściciel wypędził na zewnątrz przez drzwi otwierane mechanicznie z drugiej strony obory. Strażacy w wyniku swoich działań wypędzili z obory kolejnych około 30-40 krów.

- Ewakuacja była utrudniona ze względu na padłe zwierzęta ze stada, które blokowały przejścia - kontynuuje bryg. Kalinowski. - W trakcie działań właściciel poinformował, że w tym budynku znajdowało się 150 sztuk bydła. W wyniku pożaru padło lub zostało uspanych ok. 110 sztuk bydła.

Czytaj też: Kamila i jej synek NIE ŻYJĄ. Niewyobrażalna tragedia młodej rodziny z Łomży

W akcji gaśniczej brało udział 29 strażaków między innymi ze Szczepankowa, Śniadowa, Miastkowa i Konarzyc. Nie wiadomo, jak doszło do tego tragicznego pożaru.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla rodziny pogorzelców z Wierzbowa.

Wpłat można dokonywać na  rachunek bankowy:

Wróblewska Iwona Barbara

60 8757 1024 3903 0658 3000 0010

Z dopiskiem „darowizna w związku z pożarem”

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tragiczny pożar w Supraślu. Strażacy walczyli z ogniem przy temperaturze -25 st. Celsjusza

Ogromny pożar hotelu w Augustowie. Kłęby dymu było widać z daleka