Pościg za 20-latkiem. Uciekał przez trzy powiaty. Policja użyła broni [ZDJĘCIA]

2019-02-13 9:30

Ukradł samochód i myślał, że pozostanie anonimowy. Uciekał gdy próbowali zatrzymać go policjanci. Został zatrzymany na terenie powiatu zambrowskiego po kilkudziesięciokilometrowym pościgu. 20-latek usłyszał między innymi zarzuty kradzieży, zniszczenia mienia i czynnej napaści na policjantów. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Wszystko działo się ostatniego dnia stycznia. Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży volkswagena. Samochód został skradziony z jednej z  firm transportowych razem z dokumentami właściciela i kartami płatniczymi, które były pozostawione w środku.

Przestępcę udało się zlokalizować po niespełna dwóch godzinach na terenie sąsiedniego powiatu bielskiego. Próbę zatrzymania podjęli policjanci z tamtejszej drogówki.

Zobacz zdjęcia: Siemiatycze. Policyjny pościg za seatem. 33-latek uderzył w latarnie i zaczął uciekać pieszo [ZDJĘCIA]

- Wtedy złodziej zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania, zajeżdżając drogę i usiłując zepchnąć policjantów - informuje oficer prasowy policji. - Uciekający przed mundurowymi przestępca przekraczał dozwolona prędkość, stwarzał również realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

>>>Pościg za 20-latkiem. Uciekał przez trzy powiaty. Policja użyła broni [ZDJĘCIA]<<<

Pod Grabówką w powiecie zambrowskim ścigający uciekiniera policjant wykorzystał broń palną i oddał w kierunku ściganego samochodu kilka strzałów. Bandyta uciekał dalej.

Zmienił swój plan działania dopiero w Mężeninie, gdzie porzucił swój samochód i próbował dalej uciekać pieszo. Schwytali go policjanci z zambrowskiej komendy, którzy również brali udział w tym pościgu.

20-letni mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego natychmiast trafił do policyjnego aresztu, był trzeźwy. W pościgu prowadzonym przez teren 3 powiatów brało udział kilkunastu policjantów z 4 komend. Kryminalni odzyskali też skradzioną tego samego dnia w Zambrowie również przez niego i pozostawioną obok jednej z posesji na terenie powiatu wysokomazowieckiego lawetę.

Zobacz także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz podlaskiej Straży Granicznej został ciężko ranny [ZDJĘCIA]

20-latek znany policjantom ze swojej wcześniejszej działalności przestępczej usłyszał zarzuty i najbliższe 3 miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO: Przemysław Sarosiek pokazuje nagranie, jak były dyrektor WORD Białystok wjeżdża w bramę ośrodka