Pościg za Ukraińcami. W busie imigranci, broń i narkotyki

i

Autor: KPP Hajnówka Pościg za Ukraińcami. W busie imigranci, broń i narkotyki

Pościg za Ukraińcami. W busie imigranci, broń i narkotyki

2022-05-10 13:42

Niedaleko Hajnówki (woj. podlaskie) policja zatrzymała po pościgu trzech Ukraińców, którzy w busie przewozili dziewięciu nielegalnych imigrantów z Syrii, Egiptu, Jemenu i Omanu. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli broń i niewielką ilość narkotyków.

Do zatrzymania doszło w niedzielę (8.05) nad ranem. W punkcie blokadowym przy wjeździe do Białowieży funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli busa. Kierowca najpierw zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. Najpierw ulicami Białowieży, a potem na drodze w kierunku Hajnówki. Tuż przed tym miastem kierowca busa wjechał w leśną drogę, próbował tamtędy uciekać, ale ostatecznie został zatrzymany. Okazało się, że kierowcą jest 20-letni obywatel Ukrainy. Wraz z nim podróżowali jego dwaj rodacy w wieku 24 i 25 lat. W busie było dziewięciu nielegalnych imigrantów. Przy jednym z Ukraińców policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę, a w aucie również broń.

Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h

Cała trójka podejrzana jest o pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy; grozi im do ośmiu lat więzienia. Dodatkowo kierowca odpowie za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej a jego kolega - za posiadanie narkotyków. Od początku kryzysu migracyjnego przy polsko-białoruskiej granicy, czyli od sierpnia 2021 roku, policja zatrzymała w województwie podlaskim ponad 430 kurierów, którzy przewozili łącznie ponad 1,5 tys. osób. Czytaj też: Krzysztof 19 lat pracował w Pfizerze. "Straciłem serce do tej roboty". Ujawnia kulisy działania giganta

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?