Konfederacja

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Konfederacja

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego jedynką w wyborach do Europarlamentu z naszego regionu [AUDIO]

2019-03-27 14:44

Winnicki stoi na czele koalicji o nazwie KWW KONFEDERACJA KORWiN BRAUN LIROY NARODOWCY. Z listy Konfederacji wystartuje też Marcin Sawicki, były kandydat na prezydenta Białegostoku, prezes Podlasko-Warmińsko-Mazurskich struktur partii KORWiN . 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Rynku Kościuszki wypowiedział się też prezes Ruchu Narodowego w Olsztynie Piotr Lisiecki, który zwrócił uwagę, że dojazd do stolicy Podlasia ze stolicy Warmii i Mazur zajął mu aż 5 godzin.

- Nasze województwa są do siebie odwrócone plecami.  Minęło 70 lat od końca drugiej wojny światowej a państwo Polskie ma w dalszym ciągu problemy z integralnością - zauważył Lisiecki. 

Czytaj także: Podlaskie: Tragiczny wypadek przy traku do drewna. Zginął mężczyzna [ZDJĘCIA]

Szczegółowe listy kandydatów Konfederacji powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jak udało się nam dowiedzieć w regionie Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim (okręg nr 3) na liście nie będzie przedstawicieli ugrupowania Liroy.  Jego prezes będzie jedynką konfederacji w Poznaniu. 

Robert Winnicki pytany przez dziennikarzy o stosunek Konfederacji do mniejszości narodowych które licznie występują w okręgu nr 3 odpowiedział - Wszelkie Mniejszości Narodowe mają w Polsce zagwarantowane swoje prawa i my się z tego cieszymy. Polska jest dobrym przykładem na terenie europy środkowo wschodniej  poszanowania praw mniejszości kulturowych, językowych i szkolnych. Jesteśmy za uszanowaniem tego status quo. 

Czytaj także: Justyna Żak z Białegostoku w Big Brother. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

W trakcie spotkania na Rynku Kościuszki padła deklaracja zbudowania zdrowych relacji handlowych z Obwodem Kaliningradzkim i Republiką Białoruś. Rzecz jasna pod warunkiem, że najbliższe i kolejne wybory przyniosą działaczom konfederacji oczekiwane efekty pod postacią parlamentarnych mandatów/

Oto fragmenty konferencji prasowej KWW KONFEDERACJA KORWiN BRAUN LIROY NARODOWCY:

TO WIDEO. Koniec ze zmianą czasu: