Potężne śnieżyce przejdą przez Podlasie. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia

i

Autor: Photo by Zac Durant on Unsplash Potężne śnieżyce przejdą przez Podlasie. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia

Potężne śnieżyce przejdą przez Podlasie. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia

2021-01-25 8:03

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w poniedziałek w woj. podlaskim wystąpią intensywne opady śniegu. W związku z tym, IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia. We wtorek ostrzeżenie przed opadami śniegu może być przedłużone.

Pierwszy raz zima z całą mocą zaatakowała woj. podlaskie 15-16 stycznia. Wówczas wystąpił mróz, a przez Białystok przeszła gwałtowna śnieżyca, która spowodowała spore utrudnienia w ruchu. Meteorolodzy IMGW przewidują, że w poniedziałek 25 stycznia sytuacja może się powtórzyć, przynajmniej jeśli chodzi o opady śniegu.

- Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 20 cm do 30 cm - czytamy w komunikacie IMGW. - Ostrzeżenie może być przedłużone z niższym stopniem.

Ostrzeżenie jest ważne od poniedziałku (godz. 8) do wtorku 26 stycznia do godz. 8. Alert 1 stopnia dotyczy trzech powiatów na zachodzie województwa: łomżyńskiego, kolneńskiego, grajewskiego. Ostrzeżenie 2. stopnia obowiązuje w pozostałych powiatach.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zobacz zdjęcia: Zima stulecia w Polsce 1979 rok

Śnieżyca w Warszawie