Pożar w Białymstoku

Pożar hali sportowej w Białymstoku. Dym było widać z kilku kilometrów [ZDJĘCIA]

2022-12-03 15:25

W sobotę (3.12) w Białymstoku (woj. podlaskie) doszło do pożar hali sportowej i znajdującego się obok niej domu. Z ogniem walczyło 40 strażaków. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków w sobotę przed południem. Paliła się hala sportowa przy ul. Jagiełły w Białymstoku. Służyła ona wcześniej do gry w badmintona. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej. Pożar wybuchł na styku hali sportowej i znajdującego się obok domu, następnie objął zarówno halę jak i dom. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny.

- Trwa dogaszanie - powiedziała nam oficer Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko. Hala została zniszczona. Rozbiórka i dogaszanie może potrwać jeszcze 3 godziny. Na zdjęciach udostępnionych mediom przez strażaków widać objętą ogniem część hali a także budynku mieszkalnego, a na filmiku unoszące się kłęby dymu. Kłęby dymu było widoczne też kilka kilometrów od miejsca pożaru. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Pożar mieszkania w Stalowej Woli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE