Próbowali siłą wedrzeć się do Polski. Poleciały kamienie

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Próbowali siłą wedrzeć się do Polski. Poleciały kamienie

Próbowali siłą wedrzeć się do Polski. Poleciały kamienie

2022-05-11 8:59

Straż Graniczna podsumowała minioną dobę na granicy polsko-białoruskiej. Wczoraj (10.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 39 cudzoziemców. Dzisiaj doszło do ataku kamieniami na polskich pograniczników.

Trwa budowa stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej. Zbudowano dotąd przęsła na ok. 60 km granicy na różnych odcinkach, a na pozostałych odcinkach zamontowano dotąd 21 tys. pali fundamentowych i ponad 15 tys. sztuk słupów. Zapora ma powstać na 186 km granicy. Budowa ma się zakończyć do 30 czerwca 2022 roku. Przynajmniej do tego czasu na granicy z Białorusią może być niespokojnie. Tylko minionej doby Straż Graniczna zatrzymała 39 cudzoziemców, który próbowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski. Doszło również do siłowych prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. - Cudzoziemcy zostali ujęci na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, Narewce, Nowym Dworze i Czeremsze. Wśród ujawnionych obcokrajowców znajdowali się między innymi obywatele Turcji, Kuby, Iraku, Syrii i Afganistanu - informuje w komunikacie Straż Graniczna.

Trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej

Około godziny 14 w rejonie Dubicz Cerkiewnych grupa 28 osób przecięła concertinę i po przerzuconej kładce próbowała przedostać się przez granicę. Kolejna próba siłowego sforsowania granicy miała miejsce również na tym samym odcinku w środę (11.05.2022 r.). Około godziny czwartej nad ranem 19 migrantów przy wsparciu białoruskich żołnierzy próbowało zniszczyć tymczasowe zabezpieczenia granicy i atakowało polskie służby kamieniami. W trakcie tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wszystkie osoby zostały ujęte. 

Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?