W tym roku 119 uczestników zgłosiło 55 projektów ocenianych przez 6 kapituł konkursowych. Prace można było zgłaszać w czterech głównych kategoriach: technika, design, wyzwanie społeczne, biznes, a także dwóch uczelnianych: Technotalent Politechniki Białostockiej i Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pula przyznanych nagród wyniosła w tym roku 53 tys. zł.
Trzy nagrody główne i wyróżnienie zdobyły projekty studentów i pracowników Politechniki Białostockiej.
W kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej nagrodzono komunikator do komunikacji alternatywnej - pracę Mateusza Sumorka, studenta drugiego roku na Wydziale Elektrycznym. Laureat otrzymał czek na 5 tys. złotych ufundowany przez rektora Politechniki Białostockiej.
W kategorii Design nagrodę zdobył dr inż. Jan Godlewski z Wydziału Architektury PB. Doceniono jego projekt Hex, czyli sprężynujące siedzisko, które korzystnie wpływa na zdrowie użytkownika, a dzięki swojej konstrukcji wymusza utrzymanie prawidłowej postawy w trakcie siedzenia.
W kategorii Biznes nagrodę przyznano "Telemedycznej platformie internetowej wspomagającej pracę placówek w długoterminowej opiece geriatrycznej", którego autorami są studenci kierunku inżynieria biomedyczna na Wydziale Mechanicznym PB: Adrian Ołów i Marcin Warpechowski.
Projekty, które są zgłaszane do konkursu Technotalenty mają szansę być dostrzeżone przez otoczenie biznesowe, przejść ocenę przedsiębiorców i funduszy inwestycyjnych, a także zyskać wsparcie w komercjalizacji.