SCHODY GROZY w Białymstoku. Dostałam paniki, płacz, nie mogłam zrobić kroku

i

Autor: jch SCHODY GROZY w Białymstoku. "Dostałam paniki, płacz, nie mogłam zrobić kroku"

SCHODY GROZY w Białymstoku. "Dostałam paniki, płacz, nie mogłam zrobić kroku"

2019-12-11 10:45

Jak poinformowało PKP, dwie kładki znajdujące się nad torami w Białymstoku mają zniknąć. Zamiast nich powstanie przejście podziemne. Białostoczanie z istniejącą o kilkudziesięciu lat konstrukcją mają mnóstwo wspomnień.

W przyszłym roku rozpocznie się rozbiórka schodów i kładki znajdującej się nad torami oddzielającymi dworzec autobusowy od dworca kolejowego w Białymstoku. Z tymi schodami białostoczanie mają mnóstwo wspomnień.

Od zawsze budziły strach wśród najmłodszych, a także u niektórych dorosłych. Nasi Internauci podzielili się z nami swoimi wspomnieniami na temat tej kultowej już konstrukcji w Białymstoku.

Czytaj także: TYLKO U NAS: Z czym w Polsce kojarzą Białystok? Bimber, ul. Szkolna i disco polo [ZDJĘCIA]

- Jak miałam 8 lat to skręciłam kostkę na tych schodach - napisała Emilia. Z kolei Kamila zdradziła, że jej strach przed tymi schodami przeszedł na jej dzieci: "One też się boją, ze wypadną przez te dziury".

Więcej ciekawych historii i wspomnień o "schodach strachu" znajdziecie w naszej galerii.

- Nowy obiekt zapewni bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu pieszego pomiędzy budynkiem dworca kolejowego, a dworcem autobusowym w Białymstoku, co poprawi bezpieczeństwo oraz komunikację między peronami - czytam w oficjalnym piśmie PKP. Przejście ma być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zobacz także: TOP 10. Miejsca w Białymstoku, w których straszy. Sprawdźcie gdzie! [ZDJĘCIA]

Powstanie pochylnia, która będzie prowadziła bezpośrednio na perony oraz do budynku dworca kolejowego. Co istotne, przejście pod torami będzie połączone z budynkiem dworca windą.

TOP Białystok. Zobacz te artykuły!