Przyjechali po nielegalnych migrantów. Mówili, że studiują w Warszawie

i

Autor: KPP Hajnówka Przyjechali po nielegalnych migrantów. Mówili, że studiują w Warszawie

Przyjechali po nielegalnych migrantów. Mówili, że studiują w Warszawie

2022-06-29 15:26

Policjanci zatrzymali kolejnych kurierów podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy. Tym razem to 27-letni obywatel Nigru oraz 30-letni obywatel Nigerii. Mężczyźni nissanem i volvo próbowali przewieźć osoby, które nielegalnie przebywały na terenie Polski. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem (26.06) policjanci z Hajnówki otrzymali informację, że do lasu pod Lipinami wjechały dwa samochody - jeden na warszawskich, a drugi na holenderskich numerach rejestracyjnych. - Po chwili na drodze leśnej, pomiędzy Lipinami a uroczyskiem Krynoczka, policjanci z hajnowskiej patrolówki zauważyli nissana i volvo. Obok nich stało dwóch mężczyzn. W tym samym czasie, z masywu leśnego, na drogę wyszły cztery kolejne osoby - informuje oficer prasowy. Okazało się, że kierowcami samochodów byli 27-letni obywatel Nigru oraz 30-letni obywatel Nigerii. Pozostałe osoby to dwaj obywatele Kongo, obywatel Maroka oraz obywatel Kamerunu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. 27 i 30-latek przyznali policjantom, że na co dzień studiują w Warszawie, a w rejon Hajnówki przyjechali odebrać z lasu nieznane im osoby.

Czytaj też: Trzech policjantów z Hajnówki usłyszało wyrok. Zaczęło się od awantury pod blokiem

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Pozostałe osoby, które nielegalnie przybywały na terenie Polski zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej. 27 i 30-latek usłyszeli zarzuty usiłowania pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dziś o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Migranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna zatrzymała m.in. obywateli Nigru i Konga

Podlaskie. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?