Jan Paweł II

i

Autor: Shutterstock Jan Paweł II

Radni bronią Jana Pawła II

Radni PiS z Białegostoku przygotowali apel w obronie Jana Pawła II

2023-03-15 13:27

Radni PiS w Radzie Miasta Białystok w wystosowanym apelu sprzeciwili się "szkalowaniu dobrego imienia papieża Polaka". Podkreślili, że jako mieszkańcy Białegostoku szczególnie cenią Jana Pawła II. Niewykluczone, że ulicami miasta przejdzie marsz poparcia.

Radni PiS zapowiedzieli działania wspierające ten przekaz, mowa była np. o marszu poparcia ulicami miasta. Niewykluczone, że swój apel będą chcieli przedstawić również na sesji rady miasta. - Trudno milczeć wobec tego typu oszczerstw na świętą osobę Jana Pawła II. Milczenie, czy też bierność jest w zasadzie akceptacją tego zła - mówił inicjator apelu radny Zbigniew Klimaszewski. W apelu radni napisali m.in., że stanowczo sprzeciwiają się "szkalowaniu dobrego imienia papieża - Polaka, Jana Pawła II". "Jednocześnie wyrażamy swój sprzeciw i dezaprobatę dla prób dyskredytowania największego autorytetu Polaków" - napisano w tym dokumencie.

"Atak na Jana Pawła II"

"Dzisiaj jesteśmy świadkami ataków środowisk lewicowych na świętą osobę Jana Pawła II. Są to działania nie tylko antykościelne czy antykatolickie, ale także antypolskie. Bowiem w całej opinii światowej Jan Paweł II kojarzony jest z Polską, a Polska utożsamiana jest z Janem Pawłem II. I na pewno nikt nie będzie szanował nas Polaków, jeśli my sami nie będziemy szanować swoich autorytetów, w tym największego z nich, Jana Pawła II" - głosi apel. 

Karol Wojtyła odwiedził Białystok w 1961, 1966 i 1977 roku. Już jako papież Jan Paweł II odwiedził Białystok tylko raz, a miało to miejsce podczas czwartej pielgrzymki do Polski w 1991 roku.

6 marca TVN 24 wyemitowało reportaż "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Opisane zostały w nim przypadki trzech duchownych oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego. W reportażu pojawiły się wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

Sonda
Czy Jan Paweł II jest dla Ciebie święty?
Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ