Radni z Białegostoku przyjęli stanowisko w obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II

i

Autor: jch Radni z Białegostoku przyjęli stanowisko "w obronie dobrego imienia" papieża Jana Pawła II

Radni z Białegostoku przyjęli stanowisko "w obronie dobrego imienia" papieża Jana Pawła II

2021-03-29 12:56

Białostoccy radni przyjęli stanowisko "w obronie dobrego imienia" Jana Pawła II. Wyrazili w nim zaniepokojenie wobec "bezpodstawnych pomówień i ataków", kierowanych pod adresem papieża-Polaka. Projekt zgłoszony przez PiS poparli radni różnych opcji politycznych. Przyjęte w poniedziałek stanowisko poparło 23 radnych, pięć osób nie wzięło udziału w głosowaniu.

 "Nie możemy milczeć, kiedy raniony jest najwyższy polski autorytet. Bo milczenie czy bierność oznacza obojętność" - podkreślał radny PiS Zbigniew Klimaszewski, który prezentował projekt; przypominał, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Białegostoku. O stanowisku mówił, że jest "ponadpartyjne i apolityczne".

"Dokument ten jest, a przynajmniej powinien być też przerwaniem dyskusji podważającej autorytet Jana Pawła II. Dyskusji bezprzedmiotowej i niepotrzebnej, bo przecież obecny papież Franciszek często przywołuje autorytet moralny naszego rodaka. A papież jest przecież sędzią najwyższym na ziemi w sprawach duchowieństwa. To jest dla nas ważne, dla 28 radnych. Takie stanowisko powinno nas łączyć" - mówił radny Klimaszewski.

Czytaj też: Niedziela Palmowa w Archikatedrze Białostockiej [ZDJĘCIA]

W stanowisku radni wprost nie wskazują, komu konkretnie przypisują "bezpodstawne pomówienia i ataki" skierowane pod adresem papieża-Polaka. Uważają jednak, że działania "znieważające naszego wielkiego rodaka szkodzą przede wszystkim Polsce i Polakom".

"Jesteśmy wdzięczni Janowi Pawłowi II za niezwykle doniosłą rolę, jaką odegrał w historii świata, Europy i Polski zarówno w wymiarze globalnym, społecznym jak i jednostkowym. Jako promotor idei wolności miał znaczny wpływ na proces przemian ustrojowych zachodzących w naszej ojczyźnie i pozostałych krajach bloku wschodniego" - napisali radni.

Czytaj też: Wielkanoc 2021. PIĘKNE życzenia na kartkę, SMS, email, Messenger. Zobacz!

Podkreślili, że podczas 26-letniego pontyfikatu Jan Paweł II był "najwyższym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym dla setek milionów ludzi różnych narodowości".

QUIZ. Katoliku, co wiesz o swojej wierze? 10/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
„Chrzest Pana Jezusa w Jordanie”. Która to tajemnica Różańca?
100. rocznica urodzin Papieża