Rail Baltica. W Szepietowie prace idą pełną parą. Zobacz, co się zmieni

i

Autor: D. Dolubizno/PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Rail Baltica. W Szepietowie prace idą pełną parą. Zobacz, co się zmieni

Rail Baltica. W Szepietowie prace idą pełną parą. Zobacz, co się zmieni [ZDJĘCIA]

2021-03-26 10:39

Trwa modernizacji linii Rail Baltica na odcinku Czyżew – Białystok (woj. podlaskie). W Szepietowie stanęły pierwsze konstrukcje nowej sieci trakcyjnej. Wymienione będą tory. Dla mieszkańców miasta oznacza to sprawniejsze podróże koleją z dostępnych peronów oraz bezkolizyjne przejazdy nad torami. Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Białegostoku, podróż między tymi miastami (najszybszym pociągiem) zajmie około 90 minut.

W Szepietowie, podobnie jak na 5 stacjach i 12 przystankach między Czyżewem a Białymstokiem mieszkańcy i pasażerowie już wkrótce zyskają lepszy dostęp do kolei. Na stacji będą dwa nowe wyższe perony, które ułatwią wsiadanie do pociągów. Przewidziano rozwiązania dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla bezpieczeństwa podróżnych, przejście w poziomie szyn zastąpione będzie trasą prowadzącą pod torami na perony. Ustawione będą wiaty i ławki. Wyświetlacze i nagłośnienie zapewnią stały dostęp do informacji o pociągach. Bezkolizyjne skrzyżowania zastąpią przejazdy w poziomie torów przy ul. Mazowieckiej i Przemysłowej. Komunikację w mieście poprawi również budowa dróg dojazdowych wzdłuż torów. Mieszkańcom ul. Kolejowej chodniki zapewnią dogodne dojścia do posesji.

Na stacji w Szepietowie zapewniony jest stały dostęp do pociągów z peronu tymczasowego. Podróże odbywają się według ustalonego rozkładu jazdy - informuje Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Dworzec PKP w Siemiatyczach przeszedł modernizację

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują linię Rail Baltiica z Warszawy do Białegostoku na 70-kilometrowym odcinku Czyżew – Białystok. Inwestycja obejmuje 6 stacji i 12 przystanków. Efektem prac będą szybsze, wygodniejsze i bezpieczne podróże. Zwiększy się dostęp do kolei. Po zakończeniu wszystkich prac, podróż najszybszym pociągiem z Białegostoku do Warszawy zajmie około 90 minut

Zobacz też: "Rolnicy. Podlasie", odcinek 3: POŚCIG w Plutyczach! Gienek i Andrzej będą mieli PROBLEM! [ZDJĘCIA]

Na podlaskim odcinku Rail Baltica prace prowadzone są od granicy województwa do stacji Racibory. W Czyżewie roboty obejmują perony oraz teren wiaduktu kolejowego. Zaawansowana jest budowa przejazdu nad torami w Uhowie. W Białymstoku budowane jest lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym, które zapewni bezpieczne i sprawne kursy pociągów. Wykonawca prowadzi prace torowe. W Starosielcach przygotowywana jest trasa łącznicy kolejowej, która połączy linię z Ełku z linią do Bielska Podlaskiego.

Zobacz zdjęcia: Tunel grozy w Białymstoku ma zniknąć. W tym miejscu powstanie zupełnie nowe przejście pod torami