Ranking osiedli. Jak się jeździ po Białymstoku? Mieszkańcy osiedli głównie narzekają na..

2020-07-09 7:42 Jacek Chlewicki
Ranking osiedli. Jak się jeździ po Białymstoku? Mieszkańcy osiedli głównie narzekają na..
Autor: jch Ranking osiedli. Jak się jeździ po Białymstoku? Mieszkańcy osiedli głównie narzekają na..

Serwis nieruchomości Otodom postanowił sprawdzić, jak się jeździ po białostockich osiedlach – zarówno autem, rowerem, autobusem, jak i rowerem miejskim. W ankiecie wzięło udział ponad 1500 mieszkańców Białegostoku. Trzy osiedla znalazły się w ścisłej czołówce.

Serwis nieruchomości Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020. W poprzednich artykułach pisaliśmy m.in. o najbezpieczniejszych osiedlach w Białymstoku raz osiedlach, gdzie są najmilsi sąsiedzi. Tym razem Otodom zadał mieszkańcom 12 największych miast w Polsce pytania dotyczące komunikacji, korków i dostępności miejsc parkingowych. W tej kategorii było pięć pytań: o łatwy dojazd w różne miejsca, sprawną komunikację miejską, korki na ulicach, dostępność roweru miejskiego czy hulajnogi oraz liczbę miejsc parkingowych, w tym parking dla odwiedzających nas gości.

Czy mieszkańcy boją się jeździć komunikacją miejską?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Co ciekawe, najlepszą średnią spośród wszystkich miast uwzględnionych w rankingu zdobył Białystok. Średnia ocena w mieście to 3,75 i jest wyższa niż w drugiej w kolejności Gdyni (3,69) i trzecim Lublinie (3,66). Jeżeli spojrzymy na Ranking Dzielnic, to przemieszczanie się po Białymstoku nie nastręcza większych problemów. Nieco gorzej jest z parkowaniem – w niemal każdej dzielnicy mieszkańcy narzekają na brak wolnych miejsc.

Najmniej zadowoleni z komunikacji w swoich miastach są mieszkańcy Krakowa i Łodzi. W obu miastach ocena w tej kategorii to zaledwie 3,32.

Ranking osiedli. Jak się jeździ po Białymstoku? Mieszkańcy osiedli głównie narzekają na..
Autor: Otodom Ranking osiedli. Jak się jeździ po Białymstoku? Mieszkańcy osiedli głównie narzekają na..

Na potrzeby rankingu ponad 1500 mieszkańców Białegostoku wskazało najlepiej skomunikowane osiedle w mieście. Trzem osiedlom udało się przekroczyć granicę czterech punktów w pięciopunktowej skali. Zdecydowanym liderem drugiej edycji rankingu dzielnic Białegostoku zostały Dojlidy - 4,32. Tuż za nimi uplasował się Słoneczny Stok oceniony na 4,17. Trzecie miejsce zajął Antoniuk, który zdobył 4,06 punktu. Czytaj: Antoniuk. 22-latek WTARGNĄŁ do mieszkania sąsiadki. Nie chciał z niego wyjść

Kto w tym roku zamyka zestawienie? Tym razem respondenci mieli najwięcej zastrzeżeń co do osiedla Sienkiewicza, które zostało ocenione na 3,20 punktu. "To właśnie w tej części miasta zdaniem mieszkańców Białegostoku najtrudniej znaleźć miejsce parkingowe, a do tego korki są tu wyjątkowo dotkliwe." - czytamy w podsumowaniu przygotowanym przez Otodom.