Ranking osiedlu w Białymstoku. Dostępność sklepów. Gdzie najłatwiej zrobimy zakupy?

2020-07-16 8:02 Jacek Chlewicki
Ranking osiedlu w Białymstoku. Dostępność sklepów. Gdzie najłatwiej zrobimy zakupy?
Autor: jch Ranking osiedlu w Białymstoku. Dostępność sklepów. Gdzie najłatwiej zrobimy zakupy?

Choć Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet, to znajdujący się nieopodal naszego domu sklep spożywczy, warzywniak, dyskont czy galeria handlowa są na wagę złota. Serwis nieruchomości Otodom zapytał ponad 1500 mieszkańców Białegostoku czy mogą na swoim osiedlu wygodnie zrobić zakupy.

Serwis nieruchomości Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020. W poprzednich artykułach pisaliśmy m.in. o najbezpieczniejszych osiedlach w Białymstoku raz osiedlach, gdzie są najmilsi sąsiedzi oraz o najlepiej skomunikowanych osiedlach. Tym razem specjaliści Otodom zadali mieszkańcom 12 polskich miast pytanie dotyczące dostępności sklepów w okolicy. W skali od 1 do 5 oceniano czy w pobliżu domu można zrobić wszystkie podstawowe zakupy - poczynając od małych sklepów spożywczych po największe centra handlowe.

Wśród 12 miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, Białystok pod względem dostępu do handlu znajduje się w ścisłej czołówce. Najlepiej wypadły Katowice i Poznań, ocenione na 4,03, drugie miejsce zajmuje Warszawa (3,94), a Białystok z wynikiem 3,91 znalazł się na najniższym stopniu podium. Najmniej zadowoleni z możliwości robienia zakupów w swojej okolicy są mieszkańcy Bydgoszczy, gdzie średnia ocena to 3,7.

Ranking osiedlu w Białymstoku. Dostępność sklepów. Gdzie najłatwiej zrobimy zakupy?
Autor: Otodom Ranking osiedlu w Białymstoku. Dostępność sklepów. Gdzie najłatwiej zrobimy zakupy?

Otodom zapytał ponad 1500 mieszkańców Białegostoku czy mogą w swojej okolicy wygodnie zrobić zakupy. Na pierwszym miejscu znalazło się Osiedle Mickiewicza. Ankietowani ocenili je aż na 4,30 punktu w pięciostopniowej skali. Kolejne miejsca zajęły Antoniuk z notą na poziomie 4,28 punktu i Zielone Wzgórze, które otrzymało 4,26 punktu.