Raport z granicy polsko-białoruskiej 24.11.2021

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Raport z granicy polsko-białoruskiej 24.11.2021

Znowu groźnie w Dubiczach Cerkiewnych. Raport z granicy polsko-białoruskiej 24.11.2021

2021-11-24 8:24

Raport z granicy polsko-białoruskiej 24.11.2021. Trwa kryzys migracyjny z udziałem tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu. Na naszej wschodniej granicy wciąż dochodzi do nielegalnych prób sforsowania ogrodzenia, policjanci łapią na polskich drogach przemytników ludzi. Jak wygląda aktualna sytuacja?

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, 24 listopada. Jak podała dziś rano Straż Graniczna, minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze SG wydali 44 postanowienia o opuszczeniu Polski. - Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę - czytamy w komunikacie wydanym przez Straż Graniczną. Czytaj też: Cmentarz muzułmański w Bohonikach. To tutaj są chowani migranci. "Na chwilę obecną jest 12 ciał" [ZDJĘCIA, WIDEO]

W środę 24 listopada podlaska policja poinformowała, że minionej doby policjanci zatrzymali mieszkańca woj. mazowieckiego, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymany mężczyzna przewoził 5 obywateli Iraku. Natomiast o godz. 14 w Zalesianach policjanci z białostockiej drogówki w stojącym na poboczu busie (nr rej. niemieckie) znaleźli 16 obywateli Syrii. Kierowcy w samochodzie nie było. Z kolei po godz. 21 w Wólce Wygonowskiej policjanci z Krakowa zatrzymali chryslera, w którym mieszkaniec woj. mazowieckiego przewoził 5 obywateli Iraku. Funkcjonariusze zatrzymali już 311 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy próbowali przewieźć 1316 osób. Czytaj też: W Sokółce zbierają słodycze dla funkcjonariuszy pilnujących granicy. "Takie przytulenie do serca"

Szturm migrantów na przejście w Kuźnicy
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?