Ależ ZIMNO! Rekord MROZU na Podlasiu! Jak będzie we wtorek?

i

Autor: jch Najniższa temperatura przy gruncie była w Białymstoku, gdzie spadła do minus 28 st. Celsjusza.

Rekord MROZU na Podlasiu! Nie uwierzysz, ile stopni pokazały termometry. Zimno robi się od samego patrzenia

2021-01-19 9:12

Mróz nie odpuszcza na Podlasiu! Minionej nocy w województwie podlaskim odnotowano spadki temperatury przekraczające minus 20 st. Celsjusza. Było tylko nieco cieplej niż w nocy z niedzieli na poniedziałek. Największy mróz odnotowano w punkcie pomiaru w Jabłonowie-Wypychach, gdzie temperatura spadła do -23 st.

Poprzedniej nocy w Jabłonowie-Wypychach, położonych w gminie Sokoły, odnotowano 26,5 st. mrozu.

Jak podało we wtorek w porannym komunikacie biuro prognoz meteorologicznych IMGW w Białymstoku, w stolicy województwa w nocy odnotowano minimalną temperaturę minus 22,4 st. C, w Supraślu minus 20 st. C zaś w Marianowie minus 19 st. C. Najniższa temperatura przy gruncie była w Białymstoku, gdzie spadła do minus 28 st. Celsjusza.

Dyżurny synoptyk Tomasz Siemiemiuk z biura prognoz IMGW w Białymstoku poinformował, że we wtorek w regionie pogoda zacznie się zmieniać, zacznie się chmurzyć i może padać śnieg, ale będzie rosła temperatura. Pod koniec dnia prognozowana jest na poziomie od -6 do -11 st. C. W nocy z wtorku nad środę nad Podlaskie powinien nadejść front cieplejszego powietrza, a związane z nim będą opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami marznący deszcz i mżawkę powodującą gołoledź.

Prognozowana temperatura w nocy spadnie do ok. minus 10 st Celsjusza.

Czytaj też: Siarczyste mrozy na Podlasiu. Kiedy spodziewane jest ocieplenie? Ważna prognoza

Zgodnie z prognozą IMGW na rozpoczynający się tydzień, w całym kraju będzie robić się coraz cieplej – najpierw na zachodzie, później w centrum, aż po wschód. Mimo zachmurzenia od środy w całym kraju w dzień temperatura będzie dodatnia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zobacz zdjęcia: Zima stulecia w Polsce 1979 rok

Awaria ogrzewania w Warszawie. Lodowate kaloryfery, a na dworze potężny mróz